depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Už sú to 2 roky čo žijem v Thajsku

Po 4 mesiacoch píšem pre vás nový článok. Štvrť roka je pomerne dlhá doba a mám veľa noviniek. Dnes by som si, ale rád spomenul na udalosti ktoré značne prispeli k môjmu odchodu do Thajska. Nevybral som si tento deň len tak náhodou – 31. október pred 2 rokmi bol kľúčový deň môjho doterajšieho života. Prenesme sa teda do roku 2012..

Vyberám si sám

Na prelome rokov 2011/2012 sa do mojich uší dostalo niečo ako „motivačná hudba“. Myslím, že to bolo práve vďaka kamarátovi Peťovi, ktorý vtedy pre svoj nový eshop spúšťal kampaň so spevákom Majkom Spiritom. MS vtedy nebol ešte tak verejne známy ako teraz, no jeho songy mi v tých časoch hrali prakticky nonstop.

Pamätám si ako som vždy v aute medzi prvými pustil song „Vyberám si sám“ a kým sa rozbehol, ja som stál akurát na vrchu „Hviezdoslavky“ na Klokočine (Nitra). Je odtiaľ zhora pohľad na celé mesto a v chladné rána, ako máte pravdepodobne aj teraz, je mesto krásne zahalené do hmly. Keď sa spojila hudba s daným pohľadom bol to pre mňa vždy príjemný moment inšpirácie.

Čím ďalej tým viac som si začal uvedomovať a predstavovať svoj thajský sen, ktorý som v hlave tajne žil. Podvedome som postupne začal robiť všetko preto, aby sa stal skutočnosťou. Nehľadal som dôvody prečo to nejde, ale spôsoby ako to urobiť.

V apríl 2012 ma znova kamarát Peťo zavolal na akciu, ktorú organizoval v jednom nitrianskom klube. Mal tam vystupovať aj Majk Spirit. Osobne neuznávam autority a nemám ani nejaké idoly – ale Majk ma v tom čase svojimi textami veľmi inšpiroval a ja som vnútorne potreboval dostať svoju injekciu motivácie.

depi-majk-spirit

2 týždne po koncerte, koncom apríla, som už sedel v lietadle smerom do Thajska. Ďalej to už poznáte ak čítate tento blog.

Sloboda a nezávislosť od miesta a času

Akonáhle som to tu uvidel na vlastné oči vedel som, že sa sem budem musieť čoskoro vrátiť. Moje „čoskoro“ bolo už o 6 mesiacov a to je práve spomínaný 31. október. Rád na tieto chvíle spomínam, pretože boli plné jedinečných emócií a šlo o dosť veľké rozhodnutie v mojom doterajšom živote.

Podvedome som však k nemu smeroval už dlhé roky – vždy som mal rád slobodu a nezávislosť od miesta a času. Vždy som robil všetko preto, aby som tento sen pretavil na skutočnosť.

A nie je to veru ľahké. Je to drina, ale stojí za to.

Osobne radšej presedím deň a noc za notebookom niekde na ostrove v Thajsku, ako by som mal to isté robiť zašitý v nejakej hnusnej korporácii.

To je možnosť, ktorú vďaka internetu dnes máme každý k dispozícii, no nie všetci si to uvedomujeme. Pre mňa je to, ale kľúčové a som vďačný za to, že žijem práve v tejto dobe, kedy je toto všetko možné a pomerne jednoduché.

Keby som mal urobiť z týchto pár riadkov nejaký záver, tak by to bolo niečo nasledovné:

Život je obrovské puzzle. Ako čas plynie, ty nachádzaš jednotlivé diely a postupne si skladáš obrázok, ktorý ti začína dávať zmysel. Niekedy nájdeš skupinku dielov, ktoré Ti vytvoria časť obrázku, ale aby si ho videl z väčšej perspektívy potrebuješ tých dielov viac. Každý jeden z nich je pre teba dôležitý. Každý ťa naučí niečo nové. Nikdy ich neprestávaj hľadať a skladať svoj obrázok.

Inými slovami každý moment v živote ťa určitým spôsobom ovplyvní, dodá určitú informáciu, niekam nasmeruje. Preto si vyberaj ľudí s ktorými sa stretávaš, názory ktoré počúvaš, miesta kam chodíš, články ktoré čítaš, videá ktoré pozeráš. Sú to veci, ktoré ťa neustále formujú ako sochár svoju sochu.

Uvidíme čo prinesú ďalšie 2, 5, 10 rokov… vyberám si sám.

depi-krabi

P.S. Za tie 4 mesiace sa udialo veľa nových vecí, ak by bol záujem dám dokopy článok, kde to všetko zhrniem ako som to robieval doteraz, dajte mi keď tak vedieť do komentárov, keď nedáte tak si to nechám pre seba :-)

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Ivan

  určite by som si rád prečítal článok o tom čo sa udialo za tie 4 mesiace :)

 • Lukas

  Urcite to sem daj, tvoje clanky su super, mal by si pisat kusok castejsie!

 • Marek

  Čakáme na ďalší článok, šúp sem s ním.

 • Michal Valovič

  Depi, určite by som aj ja ten článok rád videl, rád si ho prečítal. Tvoj blog je plný inšpirácie a hlavne keď niekto o niečom sníva tak sa to dá aj zrealizovať. Presne ako ty ! Big Like, velký rešpekt :)

 • Mirka Komárová

  Chceme viac, tak sem s tým článkom ;)

 • Crazysexyfuntraveler

  Super :)) Drzim palce dalej ;)

 • Kubik

  rad by som si to precital :)

 • Honza

  Určitě pokračuj v psaní, inspiruješ tím mnoho dalších lidí, držím palce.

 • Tomas

  jasne, pokracuj v pisani

 • Ján Pavlík

  Pozeram, ze MS spraseny ako vzdy. Clanok fine :-)

 • tiez sa tesim na dalsi clanok a rad by som vedel co vsetko robis, comu sa venujes a podobne :)

 • Bálint

  Je úplne super čítať tie tvoje články. O to viac že o mesiac (a pár dní) dorazíme s priateľkou na Phangan. Tak dúfam že sa tam aj stretneme. Teda asi na Samui :)

 • Peter Kincel

  Super článok, len píš ďalej, vždy ma to baví čítať. A hlavne mi bol tento blog tiež veľkou inšpiráciu k odchodu do Thajska :)

 • Urcite si to nenechavaj len pre seba ;) Tvoje clanky su super!

 • Tomáš Hrnčír

  Určite píš, tak ako predtým.. je to zaujímavé :)

 • kitty

  urcite pis :)

 • Muhammad Riaz

  please translate it english for me.

  We Can WP

 • Pingback: Ako bolo na Slovensku a súhrn posledných 8 mesiacov - depi.sk - svet očami Erika Gyepesa()