depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

2-mesačný úspech v affiliate, novinky zo Samui a cesta na Slovensko

Už dlhšie som nedal vedieť čo nového. Keďže sa v čase písania tohto článku nachádzam na thajskom vidieku a mám dostatok času, tak prinášam menší update, čo sa udialo za posledné mesiace.

Marec sa u mňa niesol v znamení práce a affiliate marketingu, podarilo sa mi po mesiacoch hľadania, študovania a driny vytvoriť niekoľko veľmi profitabilných kampaní, profit každým dňom rástol a dostal som sa dokonca medzi top affilákov v danej sieti. Keď sa vám niečo takéto v affile podarí musíte to vydojiť ako sa len dá. Tak som dojil a dalo sa to nejaké 2 mesiace, kedy sa zmenili podmienky jednej z top kampaní a ostatné zase vykapali z ďalších dôvodov. Takže som znovu tam, kde pred 2 mesiacmi tj. na nule :-) (aj keď v peknom pluse)

V apríli nás na Samui bol navštíviť môj kamarát a slovenská blogerská „celebrita“ – Braňo Rác. Prišiel na 1 mesiac, tak som veľa času trávil práve s ním a popritom pomaličky sledoval a optimalizoval moje affiliate kampane. Pobehali sme spolu prakticky celý ostrov, Braňo si čo to ponakupoval v novootvorenom najväčšom shopping centre – Central Festival, ktorý otvorili len pár dní pred jeho príchodom. Okrem toho som Braňa zoznamoval s lokálnou kultúrou a hlavne mojim obľúbeným – jedlom. Moja priateľka Jikky so sestrou, ale zo dvakrát na Braňovu počesť aj navarili lokálne dobroty, ktoré všetkým veľmi chutili.

Braňo Rác s čerstvým kokosom :)

Braňo Rác s čerstvým kokosom :)

Západ slnka z pagody Khao Hua Jook na Samui

Západ slnka z pagody Khao Hua Jook na Samui

V aprilís sme tu mali aj oslavy Songkránu – thajského nového roka. Bolo veselo ako aj minulý rok, tentokrát však ešte veselšie, keďže sme sa osláv priamo zúčastnili a celý deň sme tak boli prakticky na nitku mokrý. Songkrán sa totiž oslavuje oblievaním každého koho na ulici stretnete. Je to obrovská zábava, ťažko opísať – treba zažiť. Pekne sa, ale k tomuto sviatku rozpísal kamarát Ľubo na svojom blogu.

Songkrán

Songkrán

V máji sa spomínané kampane zosypali, Jikky vypršala v práci zmluva (nízka turistická sezóna, obnovia ju najskôr až v septembri) a nám tak zostalo veľa voľného času a nejaké tie zarobené peniaze. Mne ešte do toho končia koncom mesiaca víza a tak sme sa obaja rýchlo zhodli, že teraz je ten najlepší čas vybrať sa k mojej rodine na Slovensko. Začali sme tak okamžite konať, rýchlo som si opäť naštudoval moje poznámky, čo všetko je potrebné k vybaveniu schengenských víz, vymenil niekoľko emailov s našim veľvyslanectvom (ľudia, ktorí tam aktuálne pracujú majú veľmi proaktívny prístup, komunikujú prakticky nonstop a sú nápomocný, veľmi chválim ich prácu) a dohodli termín v Bangkoku. Keďže celá myšlienka vznikla spontánne, času bolo oproti minulému roku podstatne menej a tak sme mali troška obavy či to všetko stihneme „zladiť“.

Ja v BKK na mieste protestov

Ja v BKK na mieste protestov

BKK miesto protestov

BKK miesto protestov

BKK miesto protestov

BKK miesto protestov

BKK miesto protestov

BKK miesto protestov

BKK miesto protestov

BKK miesto protestov

V Bangkoku šlo všetko podľa plánov, okrem veľvyslanectva sme boli navštíviť aj miesto protestov, kde Jikkyn ocino aj s pár ďaľšími chlapmi z ich dediny dozerali na bezpečnosť. Najprv som mal celkom obavy ísť na miesto protestov, veľa taxikárov a tuk-tukárov nás tam ani nechcelo zobrať. Na mieste však nebolo nič nebezpečné, všetko bolo pokojné, bolo tam pódium, kde tancovali a hrala hudba, kopec stánkov s oblečením a rôznymi thajskými symbolmi (vlajky, píšťalky, tričká vo farbách thajskej zástavy atď.), jedlom, vodou a pod. Vysmedli sme a tak som šiel do jedného stánku kúpiť vodu, predavačka mi ju len tak podala a nič za to nechcela. Taktiež tam bola dlhá ulička, kde sa podávalo jedlo z rôznych kútov thajska – všetko úplne zadarmo. Bol som tam inak asi jediný turista, tak sa občas pár thajcov, čo vedeli po anglicky prihovorilo, hovorili mi napr. o jedle zdarma, alebo sa ma pýtali odkiaľ som a či naša krajina bude na majstrovstvách sveta vo futbale..

Okrem toho som ešte cestoval prvýkrát vlakom v thajsku. Celkom pohodička – 2. triedou nočným vlakom, kde sa na noc rozloží posteľ a dá sa tam celkom slušne vyspať (oveľa lepšie ako v buse, keďže sa dá ľahnúť). Akurát ľudia s mojou výškou majú isté problémy – nohy sa nedaju 100% vyrovnať, resp. treba nájsť správny uhol. Inak je to, ale oveľa pohodlnejšie ako spať na sedačke autobusu/lietadla a človek má ešte k tomu aj vlastné súkromie za závesom..

Na ceste vlakom z BKK do Surat Thani

Na ceste vlakom z BKK do Surat Thani

Bacha na nohy :-)))

Bacha na nohy :-)))

Po návrate na Samui tu bola otvorená ešte jedna otázka. Vedľa nášho domu začali stavať 2 nové domy. Začalo byť rušno, čo narušilo celkovo moju vnútornú pohodu a pracovať v ruchu nie je tiež nič moc. Automaticky tak padla voľba poobzerať sa po inom dome. Naposlednů chvíľu sme sa tak jedného dňa vybrali po okolí hľadať niečo nové. Videli sme asi tucet domov, po čase som si už pomaly nepamätal, ktorý bol, kde. Každý dom/village sme si pofotili a zobrali kontakt. V jednom sme sa boli aj pozrieť, už z vonka to bol môj favorit – dobrá lokalita, pekne upravené okolie, blízko pláže, bazén v areáli atď. Zvnútra však bol asi o niečo menší ako náš (aj keď mal 2 veľké terasy), ale vnútri zase bol zato dosť dobre vyriešený. Cena však bola aj po zľave nad náš budget. Za takú, resp. nižšiu cenu sú tu aj krásne 2-spáľňové domy (v jednom takom sme boli hneď na druhý deň na narodeninovej oslave nášho thajského kamaráta). Čas nás tlačil a ako sme tak rozmýšľali zhodli sme sa, že dom za takú cenu, podmienky, majiteľku a všetko ako máme teraz len tak ľahko nenájdeme. A vlastne tá najhoršia časť stavby bude prebiehať v čase keď tam ani nebudeme, takže nám to vlastne ani nevadí. Takže sme sa rozhodli v našom dome zostať naďalej.

Green Tree Snake, u nás na dvore pred terasou.

Green Tree Snake, u nás na dvore pred terasou.


Posledný záber pred odchodom z Koh Samui.

Posledný záber pred odchodom z Koh Samui.

Týmto sme uzavreli Samui, zbalili sme si veci, odhlásili internet na 3 mesiace a ďalšie veci a vybrali sme sa na thajský vidiek odkiaľ práve píšem tento článok. Sme na návšteve u Jikkynich rodičov a užívame si tu posledné dni v Thajsku. Dni sú tu horúce a pomalé a mám tak dosť času na premýšľanie. V najbližších dňoch, keď sa dostanem online by som chcel spustiť jeden mový projekt a taktiež pracovať na ďalších kampaniach. Pozerám aj rôzne dokumenty napr. o vývoji venómu (jedu) v čase u hadov, útokoch žralokov alebo o rôznych scamoch, či počúvam audioknihu od Napoleona Hilla: Think and Grow Rich. Rozčítanú mám aj knihu Influence od Roberta Cialdiniho, stále je teda čo robiť, či už je to práca alebo sebavzdelávanie.

Jaj, ozaj, skoro by som aj zabudol: máme tu teraz ten slávny vojenský prevrat o ktorom sa všade v médiách píše, zákaz vychádzania v noci od 22:00 do 5:00 rána (včera večer sme boli u susedov na svadbe, hudba a karaoke tu mali do skorého rána, nedalo sa ani spať:-))) a ďaľšie veci, ktoré perfektne zhrnul kamarát Pavel na svojom blogu venovanom thajsku. V skratke, nič zvláštne sa nedeje, všetko je po starom a sme v bezpečí, médiám, tak ako vždy netreba venovať veľkú pozornosť..

Cestou thajskou pevninou..

Cestou thajskou pevninou..

Odtiaľto potom máme opäť namierené vlakom (je hneď pri metre, jednoduchá preprava s veľkým kufrom k nášmu hotelu) do „vojakmi okupovaného Bangkoku“ :), kde keď sa pripojím na internet zverejním aj tento článok. Urobíme posledné nákupy, darčeky a tak a 29.5. o 9:30 lokálneho času letíme z Bangkoku cez Moskvu do Budapešti a odtiaľ smer Slovensko :-) Veľmi sa už tešíme, tak pevne veríme, že nám to vyjde všetko podľa plánov (keďže to píšem s párdňovým predstihom).

Týmto vlakom sme prišli zo Surat Thani do Bangkoku

Týmto vlakom sme prišli zo Surat Thani do Bangkoku

Terminal 21, BKK

Terminal 21, BKK

V objatí Bangkoku

V objatí Bangkoku

V objatí Bangkoku

V objatí Bangkoku

Pomóc.. :D

Pomóc.. :D

Známa shopping zóna

Známa shopping zóna

Známa shopping zóna v noci (Central World)

Známa shopping zóna v noci (Central World)

Pokračovanie opäť niekedy nabudúce..

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • A kolko bol mesacne ten dom aj s bazenom? Ak to teda nie je tajne :) (mozes kludne aj na fb)

  Inak ten vlak vyzera zvnutra celkom desivo. Je to horsie ako u nas?

  • Nie je to tajne, ten konkretny dom stal nejako 15k THB.

   Tie vlaky su dost podobne ako tie nase klasicke stare co mas aj tu v NR :D, ale mas tam rozne triedy a je to v pohode a ciste.

 • super čítanie, len by som bral aj nejak viac o tom affiliate :)

  • Už (dúfam) čoskoro – subscribni sa na http://affiliateinsider.sk.

   • super ďakujem. Chcel som sa opýtať, orevádzkuješ affiliate len cez svoj blog? A v slovenčine či v angličtine?

    • Riešil som rôzne trhy, najväčší úspech som mal paradoxne na SK trhu, krátkodobo ešte na švédskom. A všetko mimo blog. Mám síce nejaké affil linky zavesené aj tu, ale to je zanedbateľné.

 • Pingback: Ako bolo na Slovensku a súhrn posledných 8 mesiacov - depi.sk - svet očami Erika Gyepesa()

 • Ahoj, škoda, že si na tomto blogu v tomto roku ešte nič nenapísal. Inak chcem sa opýtať, že keď so odchádzal to Thajska, vedel Ťa affiliate uživiť, alebo si musel robiť šablóny z pds pre wordpress?

  • Ahoj Filip,

   az teraz som si vsimol tvoj komentar.

   Ked som odchadzal do TH tak som robil sablony + som mal rozbehnute AdSense weby, takze som mal popritom aj nejaky pasivny prijem. Affiliate som zacal robit az neskor.

   S pisanim na tomto blogu som tento rok skoncil, nemam zial cas sa mu venovat.