depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Teraz je ten správny čas!

Rok 2012 alebo rok Draka je za mnou. Ja ako človek narodený v tomto znamení som na seba nenechal dlho čakať. Bol to rok osobných a životných zmien. Nejde ani tak o to, že som sa presťahoval do Thajska. To je len koruna stromu, ktorú môže každý pozorovať a obdivovať. Nevidieť za tým tie roky, ktoré ten strom rástol.

To podstatné sa udialo v koreňoch hlboko pod zemou, resp. v mojom vnútri. Nie je vôbec dôležité kde a ako človek žije. Podstatnejšie je, či ho tento život napĺňa a robí šťastným. Pritom každého robí šťastným niečo iné. U niekoho je to kariéra u iného pokoj v mysli a v duši.

Dôležité je nebáť sa začať žiť. Svet = ľudia nie sú práve najlepší. Veľa vecí už nikdy nebude ako kedysi. Jeden veľmi jednoduchý príklad z pozorovania: minule som bol na okružnej jazde po ostrove, aby som našiel pre mňa nové miesta a „neobjavené“ pláže. Našiel som jednu veľmi peknú, no ťažké stroje nad ňou vykľčovali stromy. Čoskoro tam vyrastie nový rezort pre pohodlných turistov. To miesto síce nezanikne, ale už nikdy nebude také ako ho príroda stvorila.

Poradím vám preto túto jednoduchú fintu: nečakajte na niečo tak virtuálne ako „ten správny čas„, ten je VŽDY pokým ste zdraví a živí.

Prajem vám plne prežitý rok 2013 a nezabudnite, že je to tiež len virtuálne ohraničenie a že všetky predsavzatia sú vám k ničomu pokiaľ ich nepremeníte na činy.

… vám praje depi

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • ja by som len dodal ze rok draka konci az vo februari, kedy sa oslavuje novy cinsky rok, inak vela stastia v novom roku

  • heh, pekné prianie k novému roku :D akurát že ho pozerám neskôr