depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Je čas vyplávať z bezpečného prístavu

V čase, keď vychádza tento článok, ja už stojím niekde na letisku v Budapešti v Maďarsku. Z Budapešti letím do Mníchova (Nemecko), odtiaľ smer Doha (Qatar) a následne do Bangkoku (Thajsko). Z veľkej ázijskej metropoly to napokon zakončím na ostrove Koh Samui (Thajsko). Mojom novom domove.

Áno, čítate dobre, v podstate sa sťahujem do Thajska. Ako ste mohli vycítiť z môjho úprimného thajského cestopisu, táto krajina si ma skutočne získala. Momentálne cítim, že je to to najlepšie čo môžem vo svojom živote pre seba urobiť. Môžem sa mýliť a neskôr lutovať, ale oveľa viac by som ľutoval, keby túto možnosť teraz nevyužijem.

‎“O dvadsať rokov neskôr budete viac sklamaní z vecí, ktoré ste nespravili, ako z tých, ktoré ste urobili.“
~ Mark Twain

Verím, že tento nový spôsob života mi prinesie množstvo nových skúseností a zážitkov, takže pokiaľ to bude v mojich silách, posnažím sa ich sprostredkovať aj pomocou blogovania. Najprv sa však budem musieť zabývať a poriešiť nejaké prvotné záležitosti.

Záverom by som sa chcel v tomto článku poďakovať mojej skvelej rodine, blízkym a priateľom, ktorí ma napriek všetkému podporili. Mám vás všetkých úprimne rád a ďakujem za každé jedno stretnutie, ktoré sme v posledných dňoch spolu absolvovali. Verím, že sa čoskoro opäť znovu uvidíme, či už v Thajsku, alebo doma na Slovensku.

Ďakujem vám.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • peknu cestu. Snad sa raz stretneme v tom Thajsku spolu ;)

  • erikgyepes

   Cesta bola fajn, v lietadle klasicky zima, ale neochorel som takže už si moje telo začína zvykať (alebo som sa možno len lepšie obliekol :D). No veď musíš prelomiť konečne Miša :-)))

 • Jozef Josi Mravec

  Erik držím palce, som rád, že si plníš svoje sny…zaujímalo by ma však, akú prácu tam chceš vykonávať.

  • erikgyepes

   Ahoj Jozef, vďaka za podporu. Prácu som nevymenil, takže budem robiť to čo aj doteraz, len z iného miesta.

 •  Fuuha tak pekne rozhodnutie, aspon budem mat koho otravoavat ked sa tam vyberiem :-) Inak drzim palce RESPECT

  • erikgyepes

   Vďaka, no veď keby niečo kľudne napíš. Som ešte len na začiatku, ale každý deň sa učím.

 • R.Vincur

  Erik, drzim palce!

  • erikgyepes

   Díky Rado! :)

 • tak prajem vela stastia v Thajsku, ak mas pracu cez internet bola by skoda zostavat na nudnom Slovensku s mrazivymi teplotami, nevrlymi ludmi a vysokymi cenami, ked mozes zit napr. v pohodovejsom Thajsku s celorocnym letom a z rovnakeho prijmu si zit lepsie vzhladom k miestnej zivotnej urovni, mat moznost robit to co robim v Cine niekde v teple trebars v Malajzii ale v zasade aj v Indii tak sa urcite presuvam

 • Pingback: Už sú to 2 roky čo žijem v Thajsku - depi.sk - svet očami Erika Gyepesa()