depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

InfiniteWP – spravujte všetky vaše WordPress weby z jedného miesta

Jedna z vecí, ktorá je v našom živote vymedzená a neurčitá je náš čas. Čas, ktorý môžeme venovať jeden druhému, práci, či sám sebe. Aj to je dôvod prečo mám rád vychytávky a nástroje, ktoré mi čas dokážu nejakým spôsobom ušetriť. Preto by som vrelo odporúčal aj všetkým tým startupom, ktoré sú vo väčšine prípadov totálne k ničomu, aby sa zamerali týmto smerom. Pomôžu tak sami sebe a (možno) zarobia aj tie svoje vysnívané milióny. Ale o inom som chcel.

Každý kto spravuje 3 a viac webov na WordPress-i sa určite stretol s niečím ako je riešenie updatov jednotlivých pluginov/šablón. Najmä ak tých pluginov máte nainštalovaných niekoľko a tie isté sa opakújú aj na iných weboch (obľúbené pluginy). WordPress má síce proces updatovania už niekoľko major verzií vyriešený veľmi pohodlne, no akonáhle je tých webov viac, je to proste zase len ďalšia rutina, ktorá vás oberá o čas a nervy. Hlavne keď autor pluginu vydá update s nejakou chybou a následne na druhý deň znovu vydá update s fixom. Áno nemusíte síce updatovať zakaždým, ale sme na poli open source a ten kto zažil napadnutie stránky len kvôli nejakej blbej chybe v plugine vie o čom hovorím.

Prichádza spasiteľ InfiniteWP

Prednedávnom som objavil nástroj InfiniteWP na vzdialené manažovanie viacerých WP webov. Funguje to tak, že InfiniteWP, čo má úlohu akéhosi riadiaceho centra/servera, si nainštalujete niekam na váš hosting. Následne do jednotlivých vašich WP webov nainštalujete plugin Infinite WP Client, ktorý vytvorí API na komunikáciu so serverom. Následne to všetko poprepájate. Pri viacerých weboch je to práca na 10 a viac minút, záleží koľko ich máte. Ja som takto prepájal asi 30 WP webov a trvalo to možno 40 minút a to som si ich ešte v administrácii InfiniteWP triedil pekne aj do kategórií. Keď to, ale raz spravíte, máte už potom pokoj.

Čo tým získate? Okrem možnosti inštalovať, spravovať a updatovať pluginy/šablóny aj možnosť zálohovania webov, či notifikácie e-mailom o tom, že sú k dispozícii aktualizácie. Následne jedným klikom a za pár sekúnd/minút updatnete všetky svoje weby a máte hotovo.

K dispozícii je 27 aktualizácií, jedným klikom na „Update All“ je to všetko poriešené

Aby som nezabudol – InfiniteWP myslí aj na prípady, kedy pri niektorých weboch proste nechcete aktualizovať na vyššiu verziu, jednoducho pri tomto webe update „schováte“ a viackrát vás s tým nebude otravovať.

Podobných riešení je pre WP viacero, InfiniteWP som si vybral osobne hlavne preto, lebo ho je možné nainštalovať na vlastný server. Vďaka tomu netreba vkladať prístupové údaje k vašim webom do databáz tretích strán ako to majú niektoré konkurenčné riešenia. Okrem iného je k dispozícii zdarma. Biznis model je založený na možnosti zakúpenia premium addonov. Tie sú tiež celkom zaujímavé (správa komentárov, používateľov, hromadné postovanie článkov/stránok atď). Osobne rozmýšľam hlavne nad addonom na správu komentárov, ktoré sa mi hromadia rýchlo a ušetril by som tak zase kopec času.

A čo vy, používate niečo takéto, alebo zatiaľ to nie je potrebné? :)

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Spominal som ho v maji, ked bol uvedeny. Odvtedy pouzivam, ma dobre pluginy bohuzial nie najlacnejsie.

  • erikgyepes

   Ano, su celkom drahe, no minuly mesiac mali akciu, tusim za $199 vsetky doterajsie pluginy + aj vsetky nove co vydaju v buducnosti, ale aj tak by som vsetky asi nevyuzil takze sa mi viac oplati kupit tie 1-2 pluginy co vyuzijem.

 • Vyzera to skvele. Otazka – mas to nainstalovane lokalne alebo niekde na serveri? Trochu sa obavam externeho nastroja, ktory ma pristup ku vsetkym webom, pricom je tento nastroj pristupny pre vonkajsie prostredie…

  • erikgyepes

   Mám to normálne online, aby som to mal prístupné odkiaľkoľvek – tj. napríklad aj z mobilu/tabletu atď. v prípade emergency. Malo by to však ísť aj lokálne.

 • Inštalácia sa mi podarila na 1/3 hostingov (na 2 servery som to proste nedostal, neustále to malo problém s pripojením na MySQL pri inštalácii). Občas pri pridávaní stránky extrémne dlho čaká (aj 3-5 minút). Občas mi to hádže dlhý pending / timeout pri updatoch alebo len refreshi dát. Myslím si ale, že s tým má čo dočinenia hosting, na ktorom dané weby sú, pretože symptóm sa prejavuje len pri stránkach tam. To ale nemení nič na tom, že by to malo frčať bez problémov na každej WP inštalácii. Zatiaľ veľmi zmiešané pocity.

  • erikgyepes

   Ja som to instaloval len na WS, neviem ako inde, ale inak je to troska problemove rozbehat, ja som napriklad mal problem s backupom a niekedy to sekne pri update pluginov a treba to spustit znovu (mam tam okolo 30 webov), ale vzdy lepsie/rychlejsie ako to robit manualne. Ak ale najdes lepsiu alternativu daj vediet :p

   • No ja mám weby na 3 hostingoch, tie, čo sú na mojom serveri idú ok, bleskovo a funguje všetko. Weby na druhom hostingu, tam má problém celkovo refreshnut dáta, všetko trvá dlho a je to nepoužiteľné (skúšal som aj iné nastavenia, teraz som kontaktoval support). Sú aj iné riešenia, ale nie self-hosted a to je vlastne dôvod, prečo sa snažím InfiniteWP rozbehať, je to asi jediná dobrá self-hosted aplikácia svojho druhu.

 • skukucka

  InfiniteWP nemam este odskusany zatial fungujem na https://wpremote.com/ a som spokojny

 • Pingback: Jednoduché maximalizovanie bezpečnosti vášho WordPress webu()