depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Redesign 2012

Chvíľu som uvažoval, či mám tento článok napísať alebo nie. Nerobím síce redesign každý pondelok ako to kedysi mal rád Braňo Rác a niet k tomu ani veľmi čo napísať. Je to však môj blog a takéto veci si tu odjakživa rád poznačujem. Vďaka tomu som zistil napríklad aj to, že redesign robím v priemere každé 2 roky.

Čo sa zmenilo?

Nie je toho veľa. Osobne to nevnímam tak zásadne ako predošlé redesigny, ale zmenilo sa pár vecí, ktoré pre mňa stoja za spomenutie:

Natívne WP komentáre som nahradil komentárovým systémom Disqus – priznám sa, že v minulosti som v tom nevidel zmysel, ale ľudia zleniveli. Mám pocit, že dnes sa už komentuje oveľa menej ako kedysi. Oveľa jednoduchšie je totiž dať LIKE alebo SHARE na nejakej sociálnej sieti. Možno je to len subjektívny pocit. Každopádne Disqus umožňuje prihlásenie cez Facebook, Twitter, Google atď., takže  sa stačí len prihlásiť na niektorom z týchto účtov a komentujete. Má to síce nejaké interné muchy čo sa týka moderovania, ale nič čo by som neprežil. Takže uvidíme, či sa osvedčí.

Odstránil som fotoblog – fotky som prakticky vôbec nepridával, nemal teda pre mňa význam. Zistil som, že fotky väčšinou aj tak pchám do článkov.

Mám vlastnú Facebook stránku :-) – prečo až teraz? Nikdy ma to nejak extra nelákalo, ale doba sa mení. Používa tu nejaký non-geek človek ešte RSS? Pochybujem. Ale dať LIKE nejakej Facebook skupine zvládne každý, tak prečo ten obsah a prípadné zaujímavosti nenaservírovať tam, kde sú ľudia? Vyskúšame, uvidíme.

Archív článkov – vytvoril som špeciálnu podstránku s kompletným archívom článkov radených chronologicky. Väčšina z nich sa vám, ale zrejme nezobrazí korektne – je to kvôli systému Texy!, ktorý som kedysi používal na formátovanie textu, no prestal sa vyvíjať a časom sa stal nekompatibilný s najnovšími verziami WP, tak som ho tuším ešte niekedy v roku 2008 vypol. Články formátované pomocou Texy! opravujem pomaly, väčšinou podľa popularity v čítanosti. Takže ešte nejaký ten čas potrvá, kým sa budú všetky zobrazovať korektne.

Twitter – po dvoch rokoch som opäť pridal Twitter feed, nachádza sa v sidebare v podobe widgetu.

To je viacmenej všetko čo sa zmenilo. Nič veľké sa nekoná, no mám z toho aj tak sám pre seba radosť. Nie som designer, no opäť som si všetko navrhol sám podľa seba. K tomuto blogu mám totiž osobitný vzťah a preto preferujem tento svoj hand-made spôsob. Nie je dokonalý, ale je môj!

Čo vy na to? Ozaj, ako sa vám inak číta text? Čitateľnosť textu bola pre mňa prvoradá – okrem toho, že sa zmenil font, text dostal aj väčšiu veľkosť písma. Počet slov v riadku by mohol byť tiež tak akurát, ale som zvedavý čo na to väčší odborníci. Takže hurá vyskúšať Disqus komentáre! :-)

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • sonjoe

  Len aby to s tymi comment systemami nedopadlo ako  na nasej webke kde mame milion spamu, pre ukazku :) sice nemame disqus lebo nam to nejak blbo s WP tak sme dali iny typ http://www.nekapruj.sk/osviencim-auschwitz-birkenau/

  • erikgyepes

   Sám som zvedavý ako sa Disqus ujme. S tým spamom je to vždy problém. Napríklad teraz pred pár dňami mi začal chodiť dosť hustý spam na zmeskanyhovor.com. Pribúdajú mi tam nascrapované komentáre z iných webov a Akismet to vôbec nezachytáva. A ani vlastne nemá dôvod, tie komentáre ním už raz prešli a neobsahujú ani žiadne spam linky. Ale je to zvláštne.

 • Dobré si to porobil. Dokonca ti hneď otestujem aj Disqus :) Tak nech sa darí v písaní zaujímavých článkov

 • Jozef Mravec

  Erik, veľmi dobre si to urobil, páči sa mi tvoja premena. :-)

 • Pekné to máš Eričku. Len to úzke pätkové písmeno v d mi akosi nesedí k tomu hrubému koliesku :)

  • erikgyepes

   Nj, logo som inak chcel riešiť s jedným grafikom, ale má toho teraz veľa a pre mňa to zas nie je také dôležité, takže zostáva zatiaľ to hrubé koliesko. :-)