depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

WordCamp Slovensko už 17. marca 2012

Po všemožných barcampoch, unicampoch, startupcampoch a x ďalších *campoch konečne prichádza na Slovensko mnou a verím, že aj mnohými používateľmi a developermi ten najočakávanejší – WordCamp Slovensko. Stojí za ním tím WordPress Slovensko a uskutoční sa v Žiline v Záriečí začiatkom jari – 17. marca 2012.


Čo je WordCamp?

WordCamp je neformálna otvorená konferencia, ktorá je zameraná na všetko okolo redakčného systému WordPress. Snaží sa spájať lokálnu komunitu od bežných používateľov ako sú blogeri až po hardcore developerov. WordCampy sa konajú na celom svete (aj keď prevažne v USA) už od roku 2006. Zaujímavé na nich je tiež to, že sa ich zvykne zúčastňovať aj samotný zakľadateľ systému WordPress a jeho hlavný vývojár Matt Mullenweg.

WordCamp Slovensko

Prvý WordCamp na Slovensku a vôbec v strednej Európe (v okolitých štátoch sa doposiaľ nekonal žiadny) sa bude niesť v duchu „Moje skúsenosti s WordPress“ a čo som sa bavil s organizátormi bude mať hlavne spoznávací charakter, keďže komunita okolo tohto CMS sa oficiálne stretne po prvýkrát. (napr. oproti Drupalcampu, ktorý je už na Slovensku rozbehnutý) Nemal by teda byť zameraný veľmi na hardcore developerské veci.

Ako som už spomínal WordCamp Slovensko sa uskutoční v sobotu 17. marca 2012 na Stanici v Záriečí v Žiline, lokalita je už všetkým účastníkom slovenských *campov určite veľmi známa. Kapacita tohto eventu bude obmedzená na 50 účastníkov, čo by malo zaručiť komornejšiu atmosféru, čo by mohlo podujatiu prospieť.

Organizátori určite radi prijmú vašu pomoc, či už formou sponzorstva alebo vašimi skúsenosťami v podobe prednášok. Registrácia na event by mala byť podľa mojich informácií spustená už čoskoro, pravdepodobne v priebehu dnešného dňa, symbolicky v deň narodenín slovenského WordPress portálu WP.sk.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia