depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Ako som sa Kofbojom stal alebo najväčší slepý test nealko nápojov

Podobne ako Monika aj ja som sa druhý októbrový víkend zúčastnil na konferencii Manager Expo, kde som okrem iných skvelých ľudí stretol aj môjho známeho Juraja Saska. Ten ma oslovil so zaujímavou možnosťou zapojiť sa do unikátneho celoslovenského spotrebiteľského testu. Spočíva v tom, že ochutnáte 2 neoznačené nealkoholické nápoje a vyberiete ten, ktorý vám chutil viac. Dnes som sa testu zúčastnil a tak vám prinášam moju chuťovú skúsenosť.

Pôvodne som mal test vykonať v kancelárii u Jura v Bratislave, ale keďže test prebieha v každom krajskom meste zúčastnil som sa ho dnes podvečer počas nákupov u nás v OC Centro Nitra. Ochutnávka nápojov, ako už samostatný názov napovedá, sa nesie v Kofboj-skom štýle. Po Centre sa pohybovali mladé kočky v červených kovbojských klobúkoch a pozývali ľudí zúčastniť sa testu. Účasť sa totiž môže pár šťastlivcom celkom vyplatiť – večer po testoch sa v každom meste vyžrebuje výherca, ktorý získa Apple iPad.

Ako to prebiehalo?

Test je jednoduchý. Slečna mi dala najprv kartičku s perom na vyplnenie, kde som vyplnil nejaké údaje na základe, ktorých ma môžu kontaktovať v prípade ak vyhrám spomínaný iPad (dúfam, že ma nečaká žiadny iný SPAM, keďže som vyplnil aj e-mail :D). Okrem údajov sa na kartičke nachádzajú kolonky na označenie nápoja, ktorý mi chutil viac, taktiež je tu aj možnosť označiť oba nápoje ako nerozhodné.

Do dvoch bielych plastových pohárov mi boli naliate čerstvé bublinkové nápoje hnedej farby a kolovej chuti. Priznám sa, že ja som veľmi medzi nimi chuťový rozdiel necítil a oba chutili dosť podobne. Vybral som si však nápoj 1 (A) možno aj kvôli tomu, že sa mi zdal chuťovo viac povedomý a preto som ho viac preferoval. Nápoj B inak chutil takmer identicky, ale mal mierne odlišnú arómu. Podľa mňa to bol ten istý nápoj s nejakým pridaným sirupom, prípadne odlišnou receptúrou.

Oficiálne však zatiaľ netuším, čo to boli za nápoje, ale výsledky tohto celoslovenského testu budú zverejnené už 24. októbra na stránke kofboj.sk a zároveň výsledok doplním aj do tohto článku. Osobne už podľa chuti mám aký taký tip, čo za nápoj to mohlo byť, ale nechám sa radšej prekvapiť oficiálnymi výsledkami a potom prezradím, či môj tip bol správny.

Ak sa chcete do testu zapojiť aj vy, môžete tak urobiť ešte posledných 6 dní. Zajtra bude test v Piešťanoch a potom ich ešte bude viacero v Bratislave. Kompletný program ako aj priebežné výsledky sú zverejnené na už spomínanej web stránke.

Aktualizácia, 24. októbra 2011: Výsledky Kofboja sú známe. Testovali sa nápoje Kofola a Šofocola, pričom hlasovanie dopadlo v prospech Kofoly – 52%, 11% nerozhodne a 37% získala Šofocola. Napriek tomu, že Kofola vedie mu Šofocola v slepom teste celkom pekne siahla na päty. Čo sa týka môjho tipu – tipoval, že oba nápoje sú Kofoly, polovične som sa mýlil, podľa výsledkov na kofboj.sk som, ale v slepom teste vybral Šofocolu, čomu sám neverím.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Ad email a spam. Trochu z podmienok:
    „osobné údaje poskytuje súťažiaci v nasledovnom rozsahu: [meno, priezvisko, telefónne číslo, prípadne email] a za účelom preverenia jeho platnej účasti v súťaži, odovzdania výhier, vyhodnotenia súťaže, ponúkaniu obchodu a služieb a zasielaniu informácií o marketingových akciách organizátora (priamy marketing),…

    Inak pekný marketing a celkom slušná šanca vyhrať iPad :) S detailom že ten Kofolboj nie je zďaleka slepá štúdia, to by museli A a B nápoj náhodne striedať. Ale to už sa nehodí do marketingu pravda :)

  • matushiq, napoj A a napoj B sa nahodne striedaju v kazdom meste, pretoze v stanku testujes napoj 1 a napoj 2 a len notar vie, ktory je ktory a v ktorom meste ;)