depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

10x naj roku 2009

Rok 2009 je za mnou a ja sa myšlienkami vraciam späť k udalostiam, ktoré mi priniesol. Aký pre mňa bol? Nebojím sa ho nazvať „rušným“. Neustále sa diali udalosti, ktoré kresali moju osobnosť a uhladzovali moje myslenie. Udialo sa toho veľmi veľa, avšak som vďačný za všetky, dobré i zlé, skúsenosti a okamihy, ktoré mi priniesol.

Prinášam udalosti, ktoré nebolo ťažké vyloviť z pamäte a preto, že ich mám uložené pevne v mysli, môžem skonštatovať, že sú pre mňa tými naj pre rok 2009:

 1. Zakynthos, Grécko – moja prvá dovolenka v zahraničí s Marikou, dva plné týždne bez internetu, práce, a akéhokoľvek stereotypu. Len my dvaja a „divočina“.
 2. 5 rokov s Marikou – v Grécku sme zároveň oslávili 5 spoločných rokov s mojou láskou, mám pocit, že začínam starnúť :-O
 3. Bojnice 2009 – tento rok dvojnásobné Bojnice, zasvätení vedia, prečo sa táto udalosť každoročne ocitne v mojich 10x naj udalostiach :-p
 4. Barcampy – zaujímavé prednášky, skvelí ľudia a dobrá nálada. Tento rok 2x: Barcamp 2 a Barcamp 4, oba v Bratislave
 5. Založil som živnosť – tento rok som sa už naostro pustil do podnikania, ktoré sa za krátku dobu solídne rozbehlo, pre youweyoucoding.com som s mojim teamom získal nespočetné množstvo zákazok z takmer každého kontinentu na svete
 6. Sťahovania – tento rok som býval na 2 miestach naraz, potom pribudlo tretie a jedno odbudlo. Bolo to komplikované, ale k životu patrí aj takáto „pestrosť“.
 7. Prerábanie bytu – po ustálení sťahovania sme sa v novembri pustili do kompletnej generálky bytu, vďaka nej som mal možnosť kompletne navrhnúť nový design interiéru mojej izby / domácej kancelárie, s výsledkom som nadmieru spokojný.
 8. Dokončil som prvý ročník na vysokej škole – prvé 2 semestre boli náročné, ale to seba prekonávanie sa stálo zato. Teraz sa to trocha skomplikovalo, keďže súbežne študujem aj pracujem. Možno nakoniec štúdium preruším/ukončím a budem nasledovať moju víziu a plniť si svoje sny. Uvidím, čo prinesú najbližšie mesiace.
 9. Nitrianske blogerské stretko – v lete sa opäť uskutočnilo blogerské stretko u nás v Nitre, tieto stretnutia milujem a dúfam, že sa v tejto tradícii bude i naďalej pokračovať.
 10. MacBook Pro – celkom nečakane, ale odvážne som si po 2 rokoch zaobstaral nový hliníkový MBP 15″, ktorý nahradil môj MB White z pred 2 rokov. Vďaka väčšiemu displeju a výkonu som opäť produktívnejší.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • takze plodny rok :) som rad, ze sa ti dari a blahozelam aj k piatim rokom s marikou, ktoru pozdravujem touto cestou. my mame na valentina prve vyrocie sobasa ;)

 • No pozerám, že si to mal celkom veselé. Dúfam že tento nový rok už budeš mať trocha pokojnejší. Inak gratulujem k 5 rokom s Marikou takisto.

 • Super rok, len tak dalej :-).

  Ja a Bystro kebyze mame denne studovat, nikdy nevybudujeme firmu. Ja si skor myslim ze ked podnikat naplno, tak aspon dialkove studium. Tak o tom sa da dlhsie diskutovat, ci sa to realne oplati, najma aby si sa dobre rozhodol.

 • Páči sa mi Tvoj projekt :-). Gratulujem a prajem minimálne tak produktívny rok 2010, ako bol 2009.