depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Redesign 2010

Začiatok nového roka ma vždy motivuje začať žiť svoj život kvalitnejšie a produktívnejšie. Aby tomu tak naozaj mohlo byť je dôležité nemať pred sebou prekážky, ktoré by v tejto nadšeneckej motivácii zabraňovali. S tým sa spája aj redesign tohto blogu. Jedným z mojich vnútorných snov je začať znovu blogovať. Aj keď to môže znieť pre niektorých absurdne, blog mi dal toho v živote veľa a práve vďaka nemu som dosiahol niekoľko osobných i pracovných úspechov.

Forma nasleduje funkciu

Redesign 2010 vzniká za účelom blog zjednodušiť a dodať mi chuť do písania nových príspevkov. Napriek tomu, že je to len psychologický sebaklam, pri poslednom redesigne fungoval skvele.

Čo sa všeobecne týka nového designu, podotýkam, že nie som designer, ale už dlhšie sa špecializujem ako kóder. Design a najmä web design ako taký mám však veľmi rád a vnútorne mám k nemu veľmi blízko. Preto som rád, že po roku sekania a kódovania designov iných web designerov som mohol vstúpiť aj do úlohy web designera. Blog som sa snažil navrhnúť tak, aby design v prvom rade spĺňal funkciu, ktorá je potom nasledovaná formou.

Viac však o tom ako vznikal tento design, v čom je dobrý a kde sú jeho slabé stránky napíšem nabudúce v samostatnom príspevku. Zatiaľ budem rád ak si ho prezriete sami bez toho, aby som vám k nemu čokoľvek viac povedal a napíšete mi vaše názory. Rád ich potom budem konfrontovať s tými mojimi.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • depi, vsetko dobre v novom roku, novy design je trochu iny – jednoduchsi, ale vzdusnejsi … nebolo by zle aspon este v archive poslovencit mesiace :)) ale inak je to super :) drz sa a pozdravuj polovicku ;)

 • No tento design sa mi naozaj paci. Paradny :)
  No a to rozdelenie blogu a fotoblogu je tiez velmi pekne. Musim iba chvalit :)

 • Depi podobne všetko dobré v novom roku. A nech ti ten redesign pomôže v písaní. Možno aj mne by sa čosi hodilo aby ma kopla múza.

 • Depi urobil si mi doslova Vianoce. Potešil si ma, že pokračuješ v blogovaní a nový design je pekný a farby naozaj ladia :) Prajem veľa úspechov do Nového roka a nech ti to blogovanie čo najdlhšie vydrží.

 • Dizajn je jednoduchy a paci sa mi, dufam ze aj obsah bude pribudat ;)

 • 1) odvazne nazyvanie designom, aj ked preklad „navrh, skica“ by sa trafili.

  2) zadefinuj si pozadie

  3) sam sa oznacujes ako koder, preco potom pouzivas wp? Mozno o niecom hovori i to, ze z koderskych referencii funguje 1 :)

  4) skus si precitat nieco o fotografickej kompozicii a zlatom reze

 • eMDI: vďaka, aj vám prajem všetko len to najlepšie do nového roka. Mesiace som poslovenčil, vďaka za upozornenie

  Kusi, Braňo Rác, Mirk Belly, alian: ďakujem vám!

  Suro: Dovoľ mi odpovedať na jednotlivé body:
  1) Ako som spomínal o tom bude samostatný post, ale vďaka
  2) Pokial narážaš na „nahý web“ (bol o tom samostatný článok v minulosti) tak je to už fixnuté, vďaka
  3) Pri použití slova „kóder“ mám vždy v prvom rade na mysli „XHTML/CSS kóder“. Referencie tu na blogu sú neaktualizované a staré, tie novšie sú bohužiaľ mnohokrát kryté dohodou NDA
  4) Videl si tie fotografie aj zväčšené?

 • Mac

  Nesedí mi farebný prechod v hlavičke, hoc farby sú fajn. Osobne by som ho rozdelil na niekoľko prechodových farieb ktoré by mali ostré hranice.

  Jednoduchosť mám rád, vzdušnosť tiež (príjemne sa to číta), len by som privítal malé detaily, ktoré si nikto nevšimne ale oko ich podvedome vidí :)

  Typograficky je trochu horšie. Nejednotnosť nadpisov a podobne… Úplne chýba mriežka (to Ti nevyčítam, s tým majú problémy aj „ostrieľaní grafici“). Ale aspoň šírku stĺpcov, čiže vertikálnu mriežku by sa hodilo zachovať. Na každej stránke je tuším obsah ináč široký. Na stránke s konkrétnym postom sa mi už obsah zdá mierne priširoký, dlhé riadky sa už čítajú horšie.

  Snáď som bol aspoň trochu konštruktívny. Na kódera je to dobrý dizajn.

 • bighead

  Suro:

  1) http://suro.wz.cz/ – hovori za vsetko
  2) jedina reakcia na mieste
  3) http://suro.wz.cz/ – hovori za vsetko (v ponimani kodera HTML/CSS aj PHP)
  4) pouc nas o fotografickej koompizicii a zlatom reze (pripadne nam odporuc nejaky vhodny informacny pramen, ktory nam to objasni)

  Dakujem

 • Pingback: Redesign 2012 - depi.sk()