depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

10x naj roku 2008

Už nám ubiehajú posledné hodiny a minúty roku 2008, väčšina ľudí sa už balí a odchádza niekam na chatu a za svojimi priateľmi, aby spoločne oslávili Silvestra a privítali tak nový €-rok. Ja sa ho tiež chystám stráviť so svojimi najbližšími, no hlavne s mojou priateľkou Marikou. Predtým by som sa však ešte rád obrátil smerom k roku 2008 a zaspomínal si na „naj“ udalosti, ktoré určite stoja za zmienku.

1. Vysoké Tatry – hneď v prvých dňoch roku 2008 som prvýkrát navštívil Vysoké Tatry, mám ich neustále v pamäti a na tú krásku našej prírody tak ľahko nezabudnem. Verím, že sa tam čoskoro budem môcť opäť vrátiť.
2. kúpil som si iPhone – v mojom doposiaľ najstresujúcejšom období, počas maturít, som sa nechal potešiť kúpou najpopulárnejšieho a IMHO najpoužiteľnejšieho telefónu súčasnosti – iPhonu 16GB.
3. úspešne som zmaturoval – maturity boli top strašiakom strednej školy, teraz sa už síce na tom len smejem, ale stále to pokladám za prekonanie jednej z mnohých veľkých a dôležitých prekážok života
4. bol som webdesigner – i keď kvôli štúdiu veľmi krátko, na prelome Augusta/Septembra som bol zamestnaný v jednom z najlepších web štúdií na Slovensku – v Krea s.r.o.. Táto skúsenosť ma teší o to viac, že som získal túto možnosť vďaka mojim znalostiam a skúsenostiam bez ohľadu nato, že som bol čerstvým absolventom strednej školy. Aj napriek tomu, že rozvíjam vlastné projekty, rád sa tam kedykoľvek vrátim.
5. 4 roky s Marikou – už si pomaly začínam zvykať na otázky ľudí z okolia, ktorí sa pýtajú na dátum našej svadby. :-) To však ukáže až čas. S Marikou sa, ale stále ľúbime a to už 4,5 roka. :)
6. 30Cakcia 30C bola jednoducho pecka! Bola to súťaž, boli to ľudia v komentároch, boli to jednotlivci, firmy a bol som to ja, kto som sa musel prekonať a napísať 30 článkov za 1 mesiac. A dokázal som to! :)
7. Bojnice 2008 – aj tohto roku som sa zúčastnil super akcie internetového denníka Inet.sk – chatovačky v Bojniciach. Bol to pre mňa už 3. ročník strávený v kruhu blogerov a ľudí pôsobiacich vo svete webu :)
8. štúdium na vysokej škole – po strednej som začal študovať na vysokej škole, kde sa konečne aspoň zhruba špecializujem na to, čo ma najviac baví – aplikovanú informatiku na UKF v Nitre.
9. tajné projekty – nedávno som sa na blogu zmienil aj o 3 mojich tajných projektoch. Niektoré z nich sú už predané, iné stále sledujem a experimentujem s nimi. Najviac času mi však zaberá úplne odlišný projekt o ktorom sa dúfam v priebehu nasledujúceho roka zmienim aj tu na blogu. Aj to je dôvod prečo hľadám partnera na podnikanie (neberte tie body zas až tak vážne kľudne sa ozvite aj keď nespĺňate úplne všetky :-) )
10. 2x doma – od novembra žijem súčasne na 2 miestach, v dvoch odlišných prostrediach (mesto vs. dedina), veľmi zaujímavá i keď nie najpríjemnejšia a najpohodlnejšia skúsenosť

Všetko ostatné – okrem týchto mojich 10x naj sa tento rok udialo množstvo iných viac, či menej zaujímavých udalostí ako napr. to, že som sa zúčastnil 0. ročníka BarCampu v Bratislave, začal som používať FaceBook (najmä počas školských hodín :)), bol som na svadbe, zažil rozvod, získal zaujímavé zákazky zo zahraničia atď atď.

Ak vám tento článok niečo pripomenul tak vedzte, že podobný som písal aj minulý rok – 10x naj roku 2007, bola to vtedy vcelku milá reťazovka, ktorá človeku dá priestor na premietnutie si toho uplynulého roka. Ak vás tento naj-zoznam zaujal, dobrovoľne vás vyzývam, teda predovšetkým vás blogerov k napísaniu vašich vlastných 10x naj roku 2008.

P.S. Prajem všetkým úspešný a hladký štart do nového roku 2009

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • cahrybdis

  fajn, len jedno nepochopim – ako mozes nazvat UKF vysokou skolou? osobne mam s nimi zle skusenosti…

  • **cahrybdis:** to uz necham na posudenie ostatnych, oficialne sa to vsak tak vola :)

 • Ďakujem za tip na dobrý článok. :-)

 • **ChristianoErwen:** Niet zac, budem velmi rad ak sa zapoji zopar blogerov, velmi rad si totiz precitam aky mali tento rok ostatni blogeri.

 • Pekne zhrnute, vidim ze si mal bohaty rok :)
  Ja tiez: http://samuelkolesar.sk/?p=45

 • Tebe tiez uspesny start do MMIX ;)
  Aj tento rok som sa vykecal http://alian.info/index.php?option=com_content&task=view&id=1924

 • Mne rozpamätávanie a sumarizácia trvala cez hodinu rozmýšľania :D ale nebolelo to našťastie

 • ja som akosi nie celkom našiel dostatok času na túto zaujímavú reťazovku:D…ale to najlepšie mi ostalo na koniec roka, keď mi klesol PR. Začínam si pripadať ako naozaj dôležitý bloger, ktorým sem tam za predávanie spätných odkazov znížia PR:D:D (poslednú vetu nebrať vážne :) )…. inak všetko najlepšie do nového roka a veľmi to neprežeňme:D:D

 • Mily Depi ! …prajem vsetko naj do noveho roka, hlavne vela zdravicka a lasky !
  …aaa…vdaka za inspiraciu, tiez som trosicku sumarizovala…. ;)

  • **Livusha:** dakujem Ti, tiez Ti prajem len to naj, nech sa Ti dari a nech sa Ti splni vsetko co si zelas.

 • No na mojom blogu (http://blog.phormer.org) som si spisal nieco podobne, podobne prajem vsetko dobre, hlavne uspechy v osobnom ale aj pracovnom zivote.

 • Pingback: To najlepšie z roku 2008 : Blog Savione()

 • co je depi, zanevrel si na blog? :)

 • Pingback: 10x naj roku 2008 | alian.info()