depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Jeden status. Jedna služba. Ping.

Poznáte to: „Twitter“:http://www.depi.sk/2007/03/29/twitter-stebotanie-chytilo-aj-mna/, „Plurk“:http://www.depi.sk/2008/06/06/screencast-plurk-nahradi-twitter-a-jaiku/, „Jaiku“:http://jaiku.com, „FaceBook“:http://facebook.com – sociálne služby, ktoré nás každodenne spájajú so svetom. Každý deň, každú chvíľu na ne píšeme naše aktuálne myšlienky, pocity, vykonávané činnosti alebo jednoducho – **náš status**. Takýchto služieb je niekoľko a každá ma svoje plusy ako aj mínusy. Nejeden z nás sa snaží používať viacero z nich. Súčasne alebo podľa nálady. Ako však riešiť stav, keď chceme používať všetky z nich a pritom náš status písať len jedenkrát?

Riešením je Ping
===========
„Ping.fm“:http://ping.fm je dovolím si povedať revolučná web aplikácia na ktorú sme dlho čakali. S pribúdajúcim množstvom mikroblogovacích a iných sociálnych služieb už jednoducho nebolo možné zostať v spojení so všetkými ľuďmi súčasne pretože so zvyšujúcim sa počtom týchto služieb sa takpovediac začali komunity trhať. Niektorí zostali pri Twitteri, iní pri Jaiku a podobne.

Ja osobne, keď som chcel niečo napísať všetkým, robil som copy-paste na Twitter, Jaiku a Facebook. Blé. **Zdĺhavé** (login+login+login), **pracné** (copy+paste+paste) **a neefektívne**.

Dnes som však vďaka (pre mňa) novému a veľmi zaujímavému blogu „Takto.sk“:http://www.takto.sk/2008/11/ping-synchronizujte-svoj-ivot-na.html objavil službu „Ping.fm“:http://ping.fm, ktorá dokáže „pingnúť“ (postnúť) 1 status na všetky aktívne sociálne siete jedným klikom! Wow! Konečne sa schopní ľudia chytili dostupných API a vytvorili Mash-up, ktorý stojí naozaj za to.

Prečo si vyberám Ping?
– pretože si môžem pridať pingdotfm@gmail.com na Jabber (GTalk), MSN, AOL (ICQ) a môžem postovať cez IM do všetkých sietí
– pretože vďaka sub-príkazom môžem písať z jedného miesta aj do jednotlivých sietí (twitter: @tt, facebook: @fb,..)
– pretože môžem odpovedať jednotlivým ľudom
– pretože existuje „webová verzia pre iPhone“:http://i.ping.fm (ako aj WAP verzia pre oldschool mobily)
– pretože ešte neviem … lebo som si ho nestihol naplno vyskúšať -**pridajte ďalšie plusy do komentárov**

Čo mi na ňom chýba?
– nevidím statusy ostatných (z jednotlivých networkov) – – **pridajte ďalšie mínusy do komentárov**

Hovorí sa, že prvotné nadšenie časom opadá. Uvidíme, čo príde neskôr a hlavne čo na to hovoríte vy. I’m waitin..

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Vďaka za tip určite to otestujem.

 • Michal Valasek

  Existuje k nemu nejaká aplikácia na spôsob twhirl-u? Ak nie, tak je to za A nedostatok a za B pre niekoho možnosť realizácie.

 • Chýba už len Pokec.sk :-D

 • fuj to sem netahaj

 • U mňa prvotné nadšenie vydržalo a používam to ako funkčný nástroj stále. Čo je super je že to skracuje urlčká stránok automaticky. Vadí mi možno „nesynchronizácia“ so samotným Google Talk statusom, ale najčastejšie updatujem priamo z Gmailu takže jedno copypaste ak je to treba a je to.. Díky za spomenutie môjho blogu :)

 • Pekne :)
  Toto som Markovi Kolarovi pisal, ci to nespravi a on sa branil a teraz je to ako velky boom….. super…. zase moj napad.

 • Ján Pavlík

  Napadov je kopec, ludi co ich dotiahnu minimum :-)

 • Janci to mas teda pravdu :)

 • Kusi a nepremyslal si aj ze vymyslis internet ked si bol maly? :)

 • :D :D :D
  Vskutku zaujímavé riešenie, ale nedá sa použiť vždy. Nie vždy chcem zverejniť to isté na všetkých miestach. :)

 • hm ja tieto veci neriesim az s takym odusevnenim aj ked na twitter chodim sice kazdy den

 • **Vladooo:** da sa, ked chces napisat len na jaiku napises pred spravu @jk, twitter @tt. Neprecital si si dobre tie plusy :)

 • No áno, ale keď už chcem písať len na jedno miesto, nemusím na to využívať túto službu, nie? :) Táto aplikácia je predsa najmä o zasielaní rovnakého statusu do viacerých sociálnych sietí. :)