depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Recenzia: Hliníkovo-kožené puzdro pre iPhone od Proporty

Prednedávnom som tu recenzoval puzdro pre iPhone od spoločnosti OtterBox, ktoré u mňa obstálo veľmi dobre. Veľa z vás sa však v komentároch vyjadrilo k jeho vzhľadu, ktorý z iPhona na prvý pohľad robí úplne iné zariadenie. Práve preto vám v dnešnej recenzii ponúknem elegantnejšie riešenie od anglickej spoločnosti Proporta.

Dovoz a balenie

Puzdro prišlo opäť veľmi rýchlo, cesta z Anglicka trvala necelý pracovný týždeň. Bolo si ho treba vyzdvihnúť na pošte. Balenie v tomto prípade nebolo až také precízne ako pri puzdre iPhone Defender – obal puzdra bol v obálke, ktorá mala tenkú vzduchovú výstuž, ktorá ale pri tomto type púzdra bola dostatočná.
Balenie puzdra obsahovalo samotné puzdro, klipsňu na opasok, šnúrku na zavesenie puzdra a manuál k inštalácii klipsne na opasok.

Vzhľad a konštrukcia

Puzdro je dostupné v 5 farebných vyhotoveniach – modrej, hnedej, zelenej, ružovej a čiernej. Ja som si vybral zelenú, ktorú považujem za sviežu a inšpiratívnu farbu.

Toto puzdro patrí k takzvaným „folded“, alebo skladaným, či vyklápacím, to znamená, že v stave keď je telefón uložený v puzdre je displej zakrytý a pri prístupe k nemu ho treba vyklopiť preložením krytu za telefón.
Výhodou tohto systému (i keď pravdepodobne neplánovanou) je, že je možné puzdro týmto vrchným krytom podoprieť, čím získame zároveň jednoduchý stolný stojan pre iPhone.
V iných prípadoch zas naopak môže tento kryt spôsobovať nepríjemnosti, jeho neustáne „vyklápanie“ môže byť po čase otravné a napríklad pri pokuse o manipuláciu s mobilom v aute aj nebezpečné.
Použitie klipsne na opasok je dobrovoľné a jeho inštalácia je riešená taktiež elegantne. Ak sa rozhodneme, že ju chceme použiť, uvoľníme malú skrutku v zadnej časti puzdra kam následne priskrutkujeme spomínanú klipsňu.

Špecifickými vlastnosťami tohto puzdra sú:

 • ručná výroba
 • obsahuje tzv. „Screen Saver“ Systém – pevný hlinikový kryt potiahnutý kožou s malým výrezom, ktorý chráni displej pred samovoľným odblokovaním
 • prístup ku všetkým ovládacím prvkom
 • jemný neoprénový vnútorný poťah pre ochranu pred škrabancami
 • odnímateľná klipsňa na opasok

Používanie

S používaním tohto puzdra som nemal takmer žiadne problémy. Jedine na začiatku sa mi občas stávalo, že sa mi nepodarilo telefón odblokovať hneď na prvýkrát – puzdro nepatrne vystupuje do displeja (1-2mm) a občas som do týchto krajov prstom „zakopol“. Teraz sa mi to však nestáva už vôbec. Z puzdra máme prístup ku každému ovládaciemu prvku a portu, nie je však dokovacie, takže nabíjanie mobilu je možné len cez USB kábel, alebo jednoducho vybratím telefónu z puzdra, čo je oproti puzdru iPhone Defender veľmi jednoduchou záležitosťou.
Záver

Puzdro si ma okamžite získalo svojím elegantým prevedením, čím sa pri výbere vhodnej farebnej kombinácie hodí použiť aj pri rôznych spoločenských udalostiach – zapôsobíte na ľudí viac ako s iPhone Defenderom :)
Nevýhodou je však horšia ochrana, najmä horných rohov telefónu, ktoré sa pri páde telefónu môžu vážnejšie poškodiť. Preto treba pri zaobchádzaní s telefónom viacej dbať aj na jeho bezpečnosť.

Klady

 • elegantné kožené prevedenie
 • jednoduchý prístup ku všetkým ovládacím prvkom a portom
 • voliteľné použitie klipsne na opasok

Zápory

 • horná časť telefónu nie je chránená
 • jemná koža má po čase tendenciu sa „odlupovať“
 • neustále vyklápanie prednej časti môže byť po čase otravné

Cena & možnosť zakúpenia

Cena puzdra je $59.95 (okolo 1240,- Sk) a zakúpiť si ho je možné cez web stránky spoločnosti Proporta.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Na rovinu povednané – vrcholne by ma nebavilo neustále kvôli každej prkotine otvárať/zatvárať púzdro.
  Pol roka nosím iPhone po vačkoch a funguje bez chyby. Prežil už aj pád z ruky na asfalt a následne sa po ňom šúchal cca. 3 metre. Nič mu neni, len zadná strana je trochu ošúchaná. Ostatne ako u každého mobilu po polroku intenzívneho používania.

 • Iphone puzdro nepotrebuje,je krasny aj bez neho

 • juraj

  ako si sa nedokazem ubranit dojmu, ze to puzdro posobi viac zensky (myslim ze skor sa hodi dievcatu) asi je to tym kovovym logom :)

 • až si pořídím iPhone, tohle bude jasná volba

 • Jarkooo

  Ahoj depi, chcem ta len poprosit aby si castejsie pridaval clanky strasne malo ich mas … chodim sem min. 5krat za den z ocakavanim ze pribudne novy prispevok verim ti ze toho mas vela … ale aj tak skus ;)
  Ahoj

 • Jimmy

  checkni stranku http://www.cooliris.com/ a plug-in PicLens…je to krute, hlawne na prehliadanie YouTube ;)

 • Pingback: Akademický týždeň a naše tablo - depi.sk - ešte lepší blog()

 • Majka

  ako si to zaplatil mam to objednane no uz len na to cakam len neviem ako to zaplatit cez banku ??? prosim napis odpoved

 • Ivo

  Tá medzera zvnútra krytu na display je podľa mňa úplne zbytočná. Pokiaľ viem tak iPhone má displej citlivý na teplo (ak nie je ešte premyslenejší) a nech sa dotýkam čímkoľvek „neživým“ ešte sa mi nepodarilo nijak ťuknúť ani potiahnúť niečo na displayi.. Ale vidno že myslia na všetko:-)