depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Recenzia: Puzdro OtterBox iPhone Defender

Minulý týždeň sa mi do rúk dostalo **púzdro pre iPhone** od americkej firmy **“OtterBox“:http://otterbox.com**, ktorá je známa nielen puzdrami pre iPhone ale aj pre rôzne typy iPodov, či PDA zariadení od HP, Palmu, BlackBerry atď. Pre iPhone firma ponúka 2 typy puzdier – iPhone Armor, ktoré je vodotesné a **“iPhone Defender“:http://www.otterbox.com/iphone-cases/iphone-defender-case/**, ktoré síce vodotesné nie je, ale **obsahuje 3 vrstvy dokonalej ochrany**. Práve o ňom vám teraz poviem trocha viac.

Dovoz a balenie
==========
Puzdro dorazilo na Slovensko v priebehu 1 týždňa priamo ku mne domov vďaka dodaniu cez UPS. Zabalené bolo v pomernej rozmernej krabici, ktorá však **zvnútra bola „vystužená“ vzduchovým obalom, ktorý produkt dokonale chránil**.
Samotné **balenie puzdra obsahovalo prehľadný manuál k použitiu** (s farebným obrazovým materiálom) **a samotné puzdro**.

„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0118-300×225.jpg *]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0118.jpg
„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0122-300×225.jpg *]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0122.jpg
„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0125-300×225.jpg *]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0125.jpg
„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0145-300×225.jpg *]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0145.jpg

Vzhľad a konštrukcia
=============
Puzdro sa predáva v dvoch farebných vyhotoveniach – **čierne** a **žlté**. Mne prišla verzia v kombinácii so žltou, zo začiatku mi táto verzia veľmi nesedela, pretože v konečnom dôsledku pripomínala skôr nejaký digitálny multimeter ako iPhone. Veľmi rýchlo som si však na to zvykol a nakoniec som s touto kombináciou spokojný :)

Samotné puzdro sa skladá z 3+1 častí:
– tvrdý plastový kryt, ktorý chráni iPhone z prednej a zadnej časti (skladá sa z 2 častí, ktoré sa vertikálne spoja)
– silikónový „poťah“
– klipsňa na opasok z tvrdého plastu

„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0139-300×225.jpg >]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0139.jpg

**Čo sa týka 3 spomínaných ochrán ide o:**
– **priehľadný polykarbonátový plast, ktorý chráni displej pred chemikáliami a škrabancami**
– **tvrdá polykarbonátová kostra (kryt)**
– **silikónový obal, ktorý tlmí otrasy a nárazy**

Používanie
=======
Po zložení všetkých častí nadobudne iPhone pár gramov navyše. Taktiež mu pribudne niekoľko milimetrov z každej strany. Osobne však mám pocit, že sa telefón oveľa lepšie drží v rukách. Puzdro **poskytuje prístup ku všetkým ovládacím prvkom a tlačidlám okrem tlačidla na prepnutie sa do tichého režimu**. Tento fakt som spočiatku považoval za celkom vážny problém. Po uvážení som, ale došiel k názoru, že keď som v stave, keď si neprajem byť rušený mobil buď vypnem, alebo si zapnem režim Lietadlo.

Páči sa mi, že **telefón je plne krytý zo všetkých strán**, vrátane displeja, fotoaparátu a taktiež aj portov na slúchadlá a dock. Fotoaparát kryje spomínaná fólia, ktorá je navyše „zapustená“ hlbšie, čím sa ani pri položení na stôl nešpiní a tak sa nemusím báť „nečistých fotiek“.

O niečo horšie je na tom používanie Home tlačidla, na ktoré treba vyvinúť trocha väčšiu silu, čo môže byť niekedy nepohodlné.

Vzduchové bubliny
===========
Asi jedným z najväčších problémov s ktorým som sa pri nasadení tohto puzdra stretol boli **vzduchové bubliny medzi displejom a plastovou fóliou**. Ide skutočne o nepríjemný efekt, ktorý sa mi však našťastie **podarilo riešiť**. Aby bubliny nevznikali musí byť medzi týmito vrstvami ďalšia, ktorá tomu zabráni. Môžeme použiť niektorú z tenkých ochranných fólií, ktoré sú v predaji za pár dolárov, alebo použiť prirodzené „mazivo“ z rúk. Znie to čudne, ale skutočne to funguje. Stačí si párkrát prejsť dlaňou alebo palcom po displeji telefónu a následne ho vložiť do puzdra. Efekt bublín sa vytratí, alebo aspoň minimalizuje. Ak to nevyjde na prvýkrát, postup treba opakovať až kým sa dosiahne požadovaného stavu.

Sám som bol touto metódou prekvapený, prvýkrát keď som iPhone vložil do puzdra som ho poutieral čistou, k iPhonu dodávanou handričkou, vtedy som však získal najväčšiu a najnechutnejšiu bublinu.

„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0129-300×225.jpg *]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0129.jpg
„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0144-300×225.jpg *]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0144.jpg
„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0148-300×225.jpg *]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0148.jpg
„[* http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0149-300×225.jpg *]“:http://www.depi.sk/wp-content/2008/04/img_0149.jpg

Záver
====
iPhone mám pomerne krátku dobu, stihol som však za ňu vyskúšať už 2 obaly. (o tom druhom napíšem už čoskoro) **“iPhone Defender“:http://www.otterbox.com/iphone-cases/iphone-defender-case/** si ma však ihneď získal svojou robustnosťou a dokonalou ochranou celého zariadenia. Okrem toho obsahuje klipsňu na opasok, ktorá je taktiež z rovnako tvrdého plastu. Prístroj v ňom sedí dobre a samovoľne sa v ňom „netočí“, pretože pre zmenu jednotlivých uhlov polohy je treba použiť istú silu.
Puzdro by som radil do kategórie **outdoor**, ale nevidím problém s jeho používaním ani v interných podmienkach.

Klady
====
+ veľmi dobrá ochrana
+ masívny plast
+ „šmykľavý“ silikón – ľahko sa vyberá z vrecka
+ možno nabíjať cez USB kábel, nie však cez dock

Zápory
=====
– zamedzený prístup k prepínaču medzi tichým režimom
– vzduchové bubliny – dajú sa riešiť spomínaným spôsobom
– fólia na niektorých miestach horšie prilieha na displej čím zmenšuje jeho citlivosť, v takýchto prípadoch treba trocha viac pritlačiť

Cena & možnosť zakúpenia
==============
Cena puzdra je **$49.95** (okolo 1030,- Sk) a je možné si ho **zakúpiť cez „web stránky spoločnosti OtterBox“:http://www.otterbox.com/iphone-cases/iphone-defender-case/**.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • dost to kazi dizajn :o

 • ahoj… no hladam tiez neake puzdro… ale toto je spatne i ked funkcnost je to dobra…

 • Možno je to praktické a chráni iPhone ale schováva jeho krásu. ;-)

 • z krasneho dizajnu samotneho iPhone to spravilo nejaku GPS navigaciu :) to mi to aspon pripomina, no hlavne ze ty si spokojny :)

 • Jan Pavlik

  Presne, vyzera to ako tie stare GPSka od Garminu, pripadne ten prvy nerozbitny ericsson :-]

 • No skoda toho strasneho designu. Inak funkcnost asi dobra.

  Nevies nahodou o nejakom vodotesnom puzdre? Popripade link.

 • tvorba web stranok: vodotesne je OtterBox Armor Case, ale ten ma este hnusnejsi design, o inom ja osobne neviem, ale mozno ma niekto iny doplni.

 • Jozef

  Chcel by som si objednat puzdro OtterBox Defender case pre moj Iphone 3G.Len neviem ako to objednat.Vyplnim objednavku ale nechapem že poštovne budem platit 90 dolarov? Nechapem .Poradte prosím!