depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Zaujímavá implementácia Google AdSense

O tom, že vynaliezavosť niektorých ľudí nemá hraníc absolútne nepochybujem. Veľmi rád sledujem rôzne inovácie v akomkoľvek ponímaní. Ľudia, ktorí za nimi stoja dokážu byť mnohokrát veľmi inšpiratívny, či motivujúci, no veľakrát sa medzi nimi nájdu i rôzne výkvety. Posledným kúskom na ktorom som sa dosť pobavil bola zaujímavo riešená implementácia **Google AdSense reklám** na ktorú na svojom blogu upozornil „Jeremy Schoemaker“:http://www.shoemoney.com/.

Zaujímavosť v spočívala v „snežení“ loga „týchto stránok“:http://www.funcollector.com/crazypics/baby_instructions.html ponad reklamnou plochou. Týmto autor stránok donútil oveľa väčšie množstvo ľudí si tieto reklamné bloky všimnúť. Ako to celé vyzeralo (v súčasnosti je tento „efekt“ už odstránený) v praxi si môžete pozrieť na tomto krátkom videu:

Po vzhliadnutí tohto videa vás možno napadli nasledovné stanoviská či otázky:
– Wow! Že ma to skôr nenapadlo, idem to implementovať aj na svoj blog, aby som zarobil $$$
– Nie je to proti Google AdSense TOS?

Pri pohľade na tieto 2 body vidno ako prvý vyvracia ten druhý. Osobne si myslím, že takéto praktiky sú určite proti GA TOS. Pozornosť užívateľa by sa nemala odpútavať takýmto spôsobom. Existuje omnoho viac účinnejších a najmä Googlom povolených možností ako ľudom reklamu naservírovať. Napr. využitie „heat máp“.

Ak patríte medzi prvú skupinu a spôsob tejto implementácie vás zaujal, verím, že len na takej úrovni ako aj mňa – teda v rámci zábavy v zdravom slova zmysle.

Čo si o tom myslíte vy? Dali by ste niečo podobné na vašu web stránku, i keď len čisto z recesie?

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Na 1.aprila by som to skusil… Ale inak sa mi nepozdava. Lebo je to az nechutne vnucovanie reklam citatelovi.

 • Z recesie by som si to tam dal ale neriskoval by som ked je to proti pravidlamGA TOS

 • Urcite nic blikajuce, animovane, pohyblive.. Som zasadne proti takymto veciam.

 • ja mam kopec napadov ako to urobit :-)))

  pohyblive boxy s reklamou :-)))

  behas po texte mysou a box s reklamou sa preklapa – mozes tak striedat rozne reklamne systemy

 • urcite nieee :)

 • Podla mna to bol dobry napad, ale urcite by som si to na svoj web nedal. Ked navstevnika zauje reklama tak klikne ked nie tak nie a nubudem na nu neako upozornovat.

 • Ozaj,viete ze vraj adsense na slovensku konci?Je to pravda?

 • Co? skade mas tu myslinku ja zobrazujem stale adsence a zatial mi ziadna taka sprava neprisla.

 • Martin Sliacky: neviem odkial tuto informaciu mas, jedine co viem tak Google AdSense konci s poskytovanim Google Adwords referral programu prostrednictvom ich bannerov, o tom ale, ze by koncil AdSense celkovo neviem nic.

 • martinsliacky: Ako vraví Erik, končí iba odmeňovanie odporúčania k zaregistrovaniu a užívaniu GAS. Samozrejme pokiaľ sa na oficiálnych stránkach Google nič neobjaví nemáme sa prečo obávať. Na druhej strane Google má celkom dobrú emailovú podporu, takže sa stačí obrátiť na ochotných chlapcov a budeš múdrejší.

  Už sa len „teším“, kedy sa správa „AdSense končí…“ dostane na svetlo internetu ako HOAX :) Snáď sa tak nestane…

 • Nie je za čosi také zrušený adsense účet?