depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Nový rok 2008 štartujem s novým designom

Jedno z mojich **predsavzatí na rok 2008** bol aj redesign tohto blogu na ktorý som sa chystal už veľmi dlho. Veď napokon starý design – upravenú „open source šablónu K2“:http://getk2.com/ som používal takmer 2 roky (k plným 2 rokom chýbali len 3 mesiace). Bola to veľmi podarená šablóna, ale mala jednu nevýhodu – **nevytvoril som ju ja sám**. Práve tento fakt ma viedol k zmene tohto designu. Ako ste si isto stihli všimnúť **nový design je oveľa sviežejší** a aj napriek nie práve najšťastnejšiemu obdobiu, ktoré prežívam som sa snažil vybrať farby, ktoré by mohli čitateľa **príjemne zohriať ale aj bezcitne zmraziť**.

Snažil som sa klásť dôraz na **titulky článkov**, ktoré **vynikajú práve svojou majestátnou veľkosťou** a tým pádom udrú každému ihneď do očí. Okrem toho som z bočného sidebaru vyhodil všetky zbytočnosti a chcem tú sústrediť len tie najnevyhnutnejšie informácie a prvky navigácie, či orientácie – **Jaiku widget** je samozrejme výnimkou. Umiestnil som ho sem najmä z dôvodu, že veľakrát neblogujem o všetkom, ale za to veľmi svižne informujem mojich kamarátov a známych cez túto web službu. Preto si myslím, že Jaiku tu má zaslúžené miesto. (občas sa však môže stať, že widget na strane servera občas vypadne, takže je možné že to budem ešte riešiť)

Ok, **dosť bolo rečí**, budem rád ak sa tu porozhliadnete a **prípadné nedostatky, bugy a iné Internet Explorerovské nezhody** mi nahlásite v komentároch, keďže desing bol robený veľmi narýchlo a očakávam, že obsahuje ešte veľa mušiek, ktoré treba vychytať.

Všetky vaše komentáre veľmi rád privítam a **ihneď po návrate z Tatier**, kde od zajtra strávim najbližšie 4 dni si ich s radosťou prečítam.

**P.S. Šťastný Nový rok 2008!**

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Nuž Depi ako klobúk dole.Toto sa ti vážne podarilo.

 • Naozaj velmi velmi pekny redesign. Velmi prijemne sa na to pozera :)

 • Novy rok sa zacal skutocne pekne, paci sa mi to!

 • Perfektne.

 • Ján Pavlík

  Velmi vydarene :)

 • Mac

  Prajem príjemný nový rok…

  Jeden Bug report: Pozerám na to v Safari a FF a v každom je rozloženie prvkov v pravom hornom rohu iné ale v oboch trochu chaotické. Neviem v ktorom to má byť správne, možno ani v jednom :).

  Odporúčal by som dať jednotlivým prvkom trochu viacej priestoru, najmä čo sa typografie týka. Napríklad dať väčšiu medzeru pred nadpisom ako za ním a podobne. Ten pravý horný roh by som trochu usporiadal, nech to má hierarchiu a celý layout by nebolo odveci usporiadať do nejakej mriežky (Grid).

  Ale máš to pekné, len to na mňa pôsobí chaoticky. Na titulke to je fajn.

 • Skvele:)

 • Tak depi, klobuk dole. Velmi zaujimavo to vyzera. Veeeeelmi elegante .. Moderne .. proste nemam slov. NADHERA

 • Parádne svieži design! Ale to sa od teba dalo čakať ;) Držím palce do nového roku! (ja som si predsavzal redesign už na začiatku minulého roku a stále ništ :)

 • Ježíííš ten smajl vlavo dole je super :D

 • Vážne podarený redizajn.

 • Yosef Mentat

  Ahoj Erik,
  dizajn sa mi paci jedine co by som zmenil je dat hladat vedla domo v cestujuce vrece a o mne. Dalej troska dlhsie sa mi to nacitava vo Firefox a slogan, „ešte lepší blog“ by som tam nedaval pretože si myslim ze tvoj blog patri k jednym z najlepších čo mám rád a priznam sa ze ma troska rusi.

 • Je to takô trendovô. Ale veľmo dobrô, širák dole a hlboká poklona. Ďalšie nakopnutie, aby som sa už aj ja pohral s dizajnom svojich stránok. Týmto počinom si Tvoje stránky pridávam do RSS čítačky.

 • Pingback: Redesign 2012 - depi.sk()