depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Slovensko privíta PayPal!

To sa už síce dávno stalo, ale v súčasnosti sú naše možnosti v platobnom systéme „PayPal“:http://www.paypal.com obmedzené len na odosielanie platieb. Účet zaregistrovaný na Slovenskú Republiku jednoducho peniaze neprijme. Áno, existujú spôsoby akým sa dá táto skutočnosť celkom šikovne obísť, ale niet nad oficiálne sprístupnenie plnohodnotného PayPalu pre SK trh.

Podľa správ, ktoré sa ku mne dnes dostali prostredníctvom IM sa tak vraj má stať. Veselo sa už o tom debatuje na „vybrali.sme.sk – PayPal na Slovensku“:http://vybrali.sme.sk/c/PayPal-na-Slovensku/, kde sa odkazuje na článok „Petra Šoltésa – PayPal na Slovensku“:http://blog.soltes.eu/2007/08/paypal-na-slovensku.html a v mojej RSS čítačke som si všimol, že krátkym postom na to reagoval už aj „Rony – Už len Paypal nám tu chýbal“:http://spravodaj.madaj.net/view.php/2007/08-uz-len-paypal-nam-tu-chybal.

Ide zatiaľ síce o oficiálne neoverené informácie, pokiaľ tomu tak, ale v skutočnosti bude – pre Slovensko sa otvorí obrovský západný trh.

Či tomu tak naozaj bude, uvidíme 19. septembra 2007

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Je to vyborna sprava. V nasom pripade dufam ze nam to vo firme pomoze v prieniku na zahranicne trhy. Doteraz sme ako slovenska firma nemohli prijimat platby cez PayPal, par klientov tak aj chcelo platit, tak budu moct. Sice je otazne ci je to naozaj bomba vyhoda, uvidime v praxi.

 • Ján Pavlík

  Pepo, bolo mozne prijimat platby aj v minulosti, podmienkou bola vsak CSOB, cez ostatne banky to neslo doteraz.

 • nech to uz veru bezi, je to dost nevyhoda absencia tejto sluzby

 • aaa

  uz je 19, tak kedy to pojde??

 • aaa: no kedze je to neoficialne tazko povedat, mozeme len dufat, ze v najblizsich dnoch sa tak naozaj stane.

 • Pepe

  Dnes 20.09. som našiel hlášku na PayPal:

  We will be performing maintenance on the PayPal site between 23:00 PDT to 01:00 PDT. The site may be unavailable during that time. Thank you for your patience.

  Takže už sa môžeme tešiť

 • sholtice

  tesit sa mozme na h… nic nejde

 • dano

  je 21 a nist stale zacinam pochybovat ze to spustia kalu na Slovensko

 • anka

  tak čo , už je pomaly rok od určeného dátumu. Funguje už pay pal na slovensku, alebo sú to len typické slovenské sľuby?