depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Zvýšte svoje príjmy z AdSense pomocou čiastočného cielenia

S veľmi zaujímavým tipom ako zvýšiť príjmy z AdSense prišiel Tim Schroeder zo stránok „eMONETIZED.com“:http://www.emonetized.com.

Pri použití funkcie **čiastočného cielenia** (takto je to preložené v oficiálnom „AdSense Centre Pomoci“:https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?hlrm=en&answer=23168, mne sa však omnoho viac pozdáva pôvodný anglický názov „**section targeting**“) v **Google AdSense** je možné **zvýrazniť časti stránok na ktoré má brať vyhodnocovací algoritmus väčší ohľad**. Funkcia sa dá obdobne použiť aj na zablokovanie obsahu, ktorý by sa mal odignorovať.

Takto je možné manuálne vyselektovať časti stránok, ktoré obsahujú hlavný obsah a tým najmä **vylepšiť cielenie reklám**.

Ako na to?
=======
HTML tagy na **zvýraznenie váhy obsahu** sú nasledovné:
[code lang=“html“]


[/code]
*(kód je v klasických HTML poznámkach, plugin na zobrazenie syntaxe mi to nejak rozhodil)*

Ak chcete **ukryť obsah (znížiť váhu na nulovú hodnotu)** urobíte to pridaním (weight=ignore)
[code lang=“html“]

[/code]

To či táto metóda zvýši (alebo zníži vaše príjmy) vám zaručiť nemôžem, isté je však, že pri vhodnom nasadení „section targetingu“ **stúpne minimálne efektivita cielenia vašich AdSense reklám**.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Uz si to tu aj aplikoval, lebo sudove cerpadla, autopozicovna a letenky sa mi nezdaju az tak suvisiace :)

  • **faster:** :) No ale ja tu mam napriklad reklamu na vahy a slovo „vaha“ sa v clanku spomina :D Taktiez hore pod headrom je kopec reklam na AdSense. Skus si vsak prelistovat ostatne clanky, niekde som videl naozaj dobre cielenie.

    Predpokladam vsak, ze to nefunguje hned ako to tam vlozis, ale az ked dojde AdSense crawler a zaindexuje zmeny.