depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Gaim mení názov na Pidgin IM

Môj obľúbený **multiprotokolový IM klient Gaim**, ktorý používam dennodenne na internetovú komunikáciu s mojimi priateľmi mení svoj názov na **Pidgin IM**. Najprv som myslel, že ide o zatúlaný 1. aprílový žartík, nakoniec však vysvitlo, že je to fakt. Vývojári tak boli nútený urobiť kvôli právnym procesom so spoločnosťou **AOL inc.** s ktorou už mal Gaim problémy aj pred niekoľkými rokmi, keď začínal. Volal sa totiž *GTK+ AOL Instant Messenger*. Po premenovaní na Gaim nastal kľud až do teraz, kedy sa blíži vydanie novej majoritnej **verzie 2.0**. AOL sa opäť tvrdo aktivizovalo a vývojárom nezostávalo nič iné ako názov zmeniť.

Spolu s názvom programu sa menia aj názvy knižníc libgaim na **libpurple** a konzolová verzia Gaim-text mení názov na **Finch**.

Oficiálna stránka nového **Pidgin IM** je odteraz **“www.pidgin.im“:http://www.pidgin.im**. Na uvoľnenie verzie s novým názvom si však treba ešte chvíľu počkať.

Prijatie nového názvu komunitou však bude zaiste chvíľu trvať. Podobné premenovanie zažil v minulosti aj prehliadač **Phoenix**, ktorý dnes všetci dobre poznáme pod názvom **Firefox**.

Verím teda, že si na nový názov rýchlo zvykneme.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Uff prijal by som všetko možné, len Pidgin či ak sa to volá my nejako nejde do uší. Nevieš prečo ho nazvali takto podivne?

  • neviem, myslim, ze na nazve nezalezi, zalezi na funkcnosti.. a myslim, ze minimalne na *nixovych platformach teraz nema konkurenciu..

  • vanada

    pidgeon = holub.. mne to pride celkom mile..

  • Daniel

    Preco tam neni skype.