depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Google: Nový atraktívny vzhľad Adsense reklám

Ako som v „predošlom článku o Adsense notifier“:http://www.depi.sk/2007/04/04/adsense-notifier-okamzite-informacie-o-vasich-zarobkoch/ spomenul, Google mení vzhľad svojich **Google Adsense** reklamných jednotiek. Zároveň tvrdí, že nové reklamné jednotky by mali byť **atraktívnejšie**, mali by viac **vizuálne zaujať** a najmä **dobre slúžiť inzerentom aj majiteľom web stránok**, ktorí reklamy zobrazujú. Vyplýva to údajne z testov, ktoré Google pri vývoji nového vzhľadu vykonal.


Zmeny na prvý pohľad nie sú až také veľké. Týkajú sa najmä zmeny textového označenia **Google reklamy** za grafické, ktoré sa navyše po nastavení borderu((rámčeka)) podfarbí podľa jeho farby. Na nasledovnom obrázku vidno ešte napríklad, že boli odstránené horizontálne čiary oddeľujúce jednotlivé reklamy a bola zmenená horná pozícia označenia *Google reklamy* na pozíciu dolnú.

[* http://www.depi.sk/wp-content/2007/04/adformat_update.PNG *]

Uvidíme ako sa zmeny prejavia v nasledovných dňoch, kedy by sa mali postupne premeniť všetky reklamné jednotky za nové. Mňa osobne pri pohľade na nový vzhľad zaujme pomerne veľké logo *Reklamy Google*, ktoré vo mne podvedome evokuje akýsi pocit istoty, že dané reklamy sú overené alebo, že pochádzajú z výsledkov hľadania Google a sú teda akýmsi odporučením.

Čo si myslíte vy? Páči sa vám nový vzhľad reklamných jednotiek?

Odkazy k téme:
– „Inside Adsense“:http://adsense.blogspot.com/2007/04/fresh-new-look-for-adsense-ads.html – A fresh, new look for AdSense ads
– „Make Easy Money with Google and AdSense“:http://www.memwg.com/blog/adsense/2007/04/04/New-Look-for-AdSense-Ads.html – New Look for AdSense Ads

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • K tej zaverecnej otazke – neviem, co by som si mal mysliet: ja som nevidel ani stare ani nove nikde inde ako na tom obrazku a uprimne povedane, to ci je ten napis hore alebo dole mi je uprimne jedno, lebo tu reklamu viackrat uz nikdy neuvidim …

  • **Tomas:** Blokovač sa ozval? :D

  • Tak ti poviem – ma to nejaky vyznam, ked si zobrazim google reklamu a pritom na 120% (zo 100%) viem, ze na nu nekliknem?

  • **Tomas:** Fajn, ved ja nemam nic proti :) Je to Tvoje rozhodnutie.

  • Ján Pavlík

    ad Tomas: ako mozete vediet, ze ta v reklame nieco neuputa? Ved prave ucelom kontextovej reklamy je ponuknut citatelom reklamy a sluzby, ktore suvisia s obsahom clanku.