depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Adsense Notifier – okamžité informácie o vašich zárobkoch

Nie je tomu tak dávno, čo bol **“Google Adsense“:https://www.google.com/adsense** pre obsah uvoľnený aj pre Slovenskú a Českú republiku. Hneď po spustení služby sa jej chytilo najmä veľa blogerov, ktorí patrili medzi prvých používateľov tohto reklamného systému. Neskôr ho do svojich rúk uchopilo množstvo ďalších väčších serióznych webov a taktiež vzniklo aj veľa web stránok, ktoré boli vybudované čisto s úmyslom zisku cez Google Adsense.
Ak patríte medzi používateľov Google Adsense mám tu pre vás jeden zaujímavý tip pre **rozšírenie do Firefoxu**.


[* http://www.depi.sk/wp-content/2007/04/adsense-notifier.png <] Rozšírenie sa volá **Adsense Notifier** a po inštalácii sa usídli v status bare prehliadača. Následne vás v prednastavených časových intervaloch bude informovať o vašich aktuálnych zárobkoch, kliknutiach, zobrazeniach, či CTR((Click Through Ratio)) a CPM((Cost per 1000 impressions)). Defaultne je rozšírenie prednastavené na aktualizáciu stavu údajov každých 20 minút. Ak sa vám však nechce čakať nie je problém kliknúť na status bar **ľavým tlačidlom myši** pre okamžitú aktualizáciu stavu vašich zárobkov. Plugin je plne konfigurovateľný, čo znamená, že si môžete nastaviť operácie, ktoré budú vykonávať jednotlivé tlačítka myši a taktiež údaje, ktoré sa vám budú v status bare zobrazovať. **Rozšírenie si môžete stiahnuť na nasledovných stránkach:** - "mozilla.sk":http://www.mozilla.sk/rozsirenia/adsense-notifier/ - lokalizovaná slovenská verzia rozšírenia - "addons.mozilla.org":https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/500 - pôvodná anglická verzia rozšírenia **P.S. Všimli ste si nové označenie Adsense reklám - *"Reklamy Google"*?**

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Pozdrz sa – ja som si precital zdrojovy kod tohto rozsirenia: posiela tvoje Google Adsense udaje nesifrovanou cestou na rusky server s IP adresou 68.45.215.143…

    Dobre, nie je to pravda. Ale co ak niekto vytvori rozsirenie, ktore bude jednoduchy spyware? Dovera uzivatelov vo Firefox je (zda sa) niekedy bezbreha.

  • **dusoft:** Samozrejme som mal aj podobné myšlienky a spočiatku som sa sám bál rozšírenie vyskúšať. Nakoniec keď som na stránkach slovenskej Mozilly našiel logo „Overené Mozilla Add-Ons“ tak strach akosi pominul.

    Jasné, že táto hrozba je dosť pravdepodobná, pri takýchto chúlostivých rozšíreniach ako je Adsense Notifier by sa však o tom už dosť nahlas hovorilo a situácia by bola iná.

  • Pingback: Google: Nový atraktívny vzhľad Adsense reklám na depi.sk - IT & Life Weblog()