depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Zabudnite na baterky – vyrobte si elektrickú energiu zo sviečok!

Čo by ste povedali, keby dokážete vyrobiť elektrickú energiu pomocou **2 sviečok, 2 klincov, 2 vodičov a 1 magnetu?** Znie to neuveriteľne, ale podľa tohto videa to údajne funguje. Video, ktoré by pracovníci elektrární nemali nikdy zahliadnuť:This is alternative content.

Napriek tomu, že som študentom elektrotechnickej školy neviem naisto povedať, či to možné je, alebo nie. Našiel som však v komentároch k tomuto videu jedno vysvetlenie, ktoré som voľne preložil a znie asi takto:
> Elektrický potenciál potrebný na vytvorenie elektrického oblúku je oveľa väčší ako môže byť vytvorený pomocou obyčajného plameňa sviečky. To čo tu vidíme je elektrický potenciál, ktorý existuje medzi dvoma zmagnetizovanými koncami vďaka zmagnetizovaným klincom. K tomu dopomáha pohyb nabitých iónov cez vodič – prúd tečie cez vodič z jednej sviečky do druhej. Náboj sa odoberá zo vzniknutých iónov vo vzduchu medzi sviečkami. (nie elektrina, ale nabité časti vzduchu).

Čo si o tom myslíte? Vyskúšame?

Príbuzné videá:
– „Napájajte MP3 prehrávač pomocou 2 zemiakov“:http://www.metacafe.com/watch/392090/potatoes_power_my_mp3_player_amazing/
– „Urobte si z 9V baterky šesť 1.5V bateriek“:http://www.metacafe.com/watch/394937/9volt_battery_hack/

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Velmi pekne :)

 • faster ty si mal skusku z elektra – je to mozne?

 • ramdee

  uz tu malo byt davno skusobne videjko….

 • spejcy

  podareny podvod :- )

 • bebop

  v tych svieckach ma beterky na 100 percent

 • miro

  pri zapinani aj vypinani ziarovky aj motorceku ma vzdy jednu ruku pod stolom, hehe