depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Web Developer 1.1 je na svete!

Ak patríte medzi používateľov tohto skvelého rozšírenia pre Firefox, určite si stiahnite jeho novú verziu **Web Developer 1.1** priamo z jej oficiálnych stránok. Prináša množstvo **nových features** a niekoľko **bug fixov**.
Medzi najvýznamnejšie zmeny patrí:
– pridanie status ikonky indikujúcej CSS validitu
– pridanie tlačítka pre zatvorenie toolbaru jednotlivých nástrojov
– podpora zobrazení kompresovanej aj nekompresovanej veľkosti súborov vo *“View Document Size“*
– možnosť manuálneho zadania rozmerov funkcie pravítka – *“Display Ruler“*
– …a množstvo iných zmien, ktorých zoznam „nájdete tu“:http://chrispederick.com/work/webdeveloper/documentation/history/#version11

Rozšírenie si môžete „stiahnuť a nainštalovať“:http://chrispederick.com/work/webdeveloper/documentation/installation/ z jej oficiálnych stránok.
Je dostupné pre Firefox, Seamonkey, Mozillu a Flock.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Super. Len jedna vec mi na tomto toolbare chýba a to je DOM. Táto funkcia existuje v DEV toolbare pre IE a pri zobrazení DOM sa Vám ukáže stromová štruktúra webu kde si môžete zobraziť okraje jednodtlivých prvkov CSS layoutu a textové prvy kde môžete dobre vidieť ako prehliadač generuje CSS a tak ľahko nájsť kde je vlastne chyba. Ale väčšinou ten kto robí problémy je IE, takže tam je tá funkcia využívanejšia, ale nebola by zlá aj tu.

  • inak uprav si ten linka na download je zly…

  • yderf

    [1] ono to bude pravdepodobne tym, ze DOM inspector je uz v zakladnej instalacii firefoxu (je to tam potom pridane ako rozsirenie) a ak sa ti to zda malo, tak sa pozri po rozsireni Firebug a take nieco je uz pravdepodbne dokonale :-)

    a dalsia vec je, ze priamo vo webdevel. toolbare je „display element information“ – a to tiez po ukazani na konkretny element zobrazi celkom dobre info o nom

  • miro: v prvom rade diky za upozornenie. Co sa tyka funkcii na ladenie CSS kodu tak toho ponuka Web Developer myslim si, ze dost. Velmi zaujimava je napriklad funkcia CSS > View Style Information, kde ked sa postavis na akukolvek cast stranky zobrazi sa Ti jeho kod ako aj border. V Information mas zas kopec funkcii na zobrazenie block size, odkazov, elementov, identifikatorov, tried…a ked chces pracovat s Document Object Modelom tak siahni fakt po Firebuge, ten je na to stvoreny a je spicka vo svojom fachu.

  • Web developeri je fakt plno super funkcii ten mám prejdený dosť dobre, ale ostatné rozšírenia som neskúšal. ja sa nerád prehrabávamv rôznych rozšíreniach, takže pracujem iba s tým čo príroda Firefoxu dala :).