depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Kde hľadať Vianočné a novoročné SMS básničky?

Posielate cez Vianoce pohľadnice? Ja osobne nie, ale od najbližšej rodiny nejakú tú pohľadnicu naša rodina vždy obdrží. Osobne som skôr za modernejší, lacnejší a rýchlejší spôsob posielania Vianočných prianí – formou e-mailu, alebo SMSiek. Forma SMSiek sa za posledné roky u nás veľmi rozšírila a viem, že na Vianoce každému a každú chvíľu zvonia mobily oznamujúce prijatú správu. Viete kde hľadať tieto SMSky?

Internetovo zbehlejší ľudia určite siahnu po vyhľadávačoch a niekoľko stránok s Vianočnými, či novoročnými SMSkami kedykoľvek rýchlo nájdu. No poznám však ľudí, ktorým to v hlave „trkne“ až vo chvíli, kedy im príde prvá SMSka s prianím. Taký človek si povie, že zo slušnosti treba odpísať, aby sa ten druhý neurazil. Možno siahne po internete, ale nie každý vie správne vyhľadávať a najmä nie v tom Vianočnom zhone, kedy treba stihnúť urobiť ešte nejednu vec.

Prinášam vám preto niekoľko odkazov, kde nájdete niekoľko desiatok, či stoviek Vianočných a novoročných SMSiek, básničiek a prianí:

  • sms.dovrecka.sk – nájdete tu niekoľko strán SMSiek, veľmi veľký výber, pre náročnejších, ktorí chcú byť informovaní o najnovších básničkách je tu aj RSS kanál pre túto kategóriu básničiek.
  • najsms.sk – SMSiek je tu o ničo menej, ale ak ste si nevybrali na prvej stránke vyberiete si možno tu
  • sms.basnicky.sk – táto stránka je známa najmä zaľúbenými básničkami a SMS básničkami, nájdete tu však aj pár Vianočných SMSiek v kategórii Gratulácie
  • Funny.sk – legendárny slovenský server po ktorom siahnete vždy keď sa chcete zabaviť, ponúka vyše 50 smsiek v kategórii Vianočné
  • Bomba.sk – ďalšia slovenská legenda, kde okrem toho nájdete aj Vianočné vtipy, obrázky, MMSky, Java Hry atď (niektoré zo spomínaných služieb sú platené)
  • Orangeportal.sk – skoro som zabudol na ďalšiu klasiku, portál nášho mobilného operátora s množstvom SMSiek aj s možnosťou odoslania na e-mail alebo mobil – aktualizované 24.12.2006
    Chcem ešte podotknúť, že SMSky budú na spomenuté stránky určite pribúdať ešte v priebehu Štedrého dňa, preto ak sa vám máli, treba po týchto stránkach striehnuť.

Vesele bozicne praznike in srecno novo leto

Nie, nadpis nad týmto odstavcom nehovorí nič o pražiacom letnom slnku, ide o prianie Veselých Vianoc a Šťastného nového roka v slovinčine. Našiel som stránku, kde je toto prianie napísané v 350 jazykoch sveta. Možno vás to zaujme podobne ako mňa, preto na záver prikladám príslušný link:

Tak a to je všetko. Verím, že som vám s hľadaním Vianočných a novoročných prianí ušetril čas a vy sa tak môžete venovať napríklad príprave Vianočného kapra :)

Prajem pekné a požehnané Vianoce!

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia