depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Nové PHP 5.2 už zajtra

Na „Zend PHP Conference & Expo“:http://zendcon06.kbconferences.com/ Andi Gutmans (hlavný vývojár a spoluzakladateľ „Zend Technologies“:http://www.zend.com) prezradil, že nová verzia obľúbeného (a najrozšírenejšieho) skriptovacieho jazyka PHP 5.2 by mala vyjsť už zajtra, teda 2. novembra 2006.

Čo nového prinesie pre vývojárov?
* významné zlepšenia výkonu
* bezpečnostné rozšírenia
* lepšiu podporu AJAX((Asynchronous JavaScript and XML))u s JSON((JavaScript Object Notation)) rozšíreniami

*“Čo sa týka bezpečnostných rozšírení, malo by ísť o rozšírenia, ktoré by mali vývojárom zjednodušiť písanie bezpečnejších aplikácií poskytnutím na to potrebných nástrojov.“*, povedal Andi Gutmans

Gutmans ďalej povedal, že PHP 6.0 sa zaostruje na internationalizáciu a podporu Unicode. Prvá tzv. pre-release by mala byť dostupná už v decembri tohto roka, pričom ostrá verzia by mala vyjsť v roku 2007.

Pri spýtaní sa Gutmansa na rozdiely medzi PHP a taktiež populárneho Ruby on Rails, odpovedal: **“PHP je viac prístupnejšie pre neprogramátorov, než Ruby“**.

PHP v týchto dňoch nadviazalo aj spoluprácu s Microsoftom za účelom zlepšenia výkonu a stability PHP na platforme Windows resp. na ich serveroch Windows Server 2003 a Windows Longhorn, ktorého vydanie sa blíži. Napomôcť by mala nová technológia FastCGI, ktorá bola v utorok tiež prezentovaná na konferencii.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Pingback: vybrali.sme.sk()

  • Vie niekto aky „uspech“ ma PHP5..? Nie kazdy webhost. ju poskytuje, takze predpokladam ze nie vyrazny..alebo sa mylim?