depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Mozilla dostala tortu od Microsoftu

Nečakané prekvapenie obdržala Mozilla od vývojárskeho teamu Internet Explorera z Redmondu vo Washingtone. Vývojári zrejme nestíhajú šrotovať zo slávnostného stola a tak do Mozilly poslali tortu s „modrým éčkom“ a venovaním (na torte je však éčko vďaka prirodzenej farbe čokolády hnedé).


Ide o nevinné „priateľské“ gesto, alebo len o veľmi dobre premyslený marketingový ťah? Ja zastávam názor tej druhej alternatívy. Microsoft svojou dobrosrdečnosťou chce obmäkčiť užívateľov, aby používali prehliadač tých dobrých a láskavých ľudí, no jasné!

Ako táto torta s venovaním vyzerala sa môžete presvedčiť na vlastné oči:

„[* http://static.flickr.com/118/278562314_14716c0232_d.jpg *]“:http://www.flickr.com/photos/jollyjake/278562314/

via „Fredericiana“:http://fredericiana.com/2006/10/24/from-redmond-with-love/

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Pingback: vybrali.sme.sk()

 • Nevime ako ty Depi, ale ja by som na IE7 neprešiel len za to, že vývojári poslali konkurencii tortu. Možno niečo ako stránka http://www.ie7.com/.
  Zober si, že koľko málo ľudí sa o tomto dozvie. Ako reklama to nebude mať žiadny účinok. No veď, ktorý užívateľ sleduje vývoj Firefoxu a IE.

 • Miro: To je síce pravda, ale zober si, že Mozilláci Microsoft ako taký z duše nenávidia, verím, že podobne je tomu aj na opačnej strane barikády. Ale hovorím, tak sa prežrali tortami, že aj „nepriateľa“ ponúkli. :)

 • rony

  Erik, to ti kto prezradil, ze Mozillaci nenavidia Microsoft? To si mylis s tinezerskymi bojuvkami. My pouzivatelia to mame u riti ako sa to vola dovtedy, kym to nezacne robit problemy ;-)

  Sam si dobre pamatam kedy som zacal jedno slovo pouzivat miesto nadavky :-)

  Tak chodte vsetci do .I.E.!!! ;-)

 • Rony: Usudzujem to z prejavovaných nenávistí medzi komunitami, to či už tá komunita je tínedžérska alebo nie ma v tejto chvíli nezaujíma.

  No keď sme už pri tých nadávkach, tak dnes som zahliadol peknú: „..ty ISO image ko*o*a…“ :)

 • Erik, podľa mňa sa nevieš zbaviť optiky Slováka. Tu je konkurent braný ako úhlavný nepriateľ a bodka. To, že konkurencia Ťa vlastne posúva dopredu, lebo musíš ostať v strehu a nespať na vavrínoch, na to sa zabúda. V Amerike je konkurencia braná o dosť pozitívnejšie; navyše, ľudia tam sami seba neberú zase až tak vážne (a že Microsoft zmysel pre humor má, o tom svedčí video natočené zamestnancami Microsoftu o tom, ako by vyzeral obal na iPod, keby ho dizajnovali v MS). Preto si myslím, že toto je sčasti žartík developerov IE7, sčasti výraz rešpektu k hlavnému konkurentovi, ktorý ako jediný dokázal narušiť dlhoročnú dominanciu MSIE medzi prehliadačmi. Veď keby niet Firefoxu, IE by sa takto nerozhýbal.
  A hlavne je im úplne jedno ako sa navzájom neznášajú komunity užívateľov, obzvlášť na území Česka a Slovenska. ;)

 • No konkurencia keď som videl štatistiky sťahovanosti IE7 a to ešte nebol pridaný do automatických aktualizácii nevime či sa dajú považovať za konkurenciu ;).

 • Miro, prosím netrep alebo si pozri aj štatistiky sťahovania Firefoxu a potom porovnávaj.