depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Premeňte Google na váš (bezplatný) Napster

Každý z nás pozná Google ako vyhľadávač. Ako vyhľadávač informácií. Mnoho ľudí však ani len netuší, aký silný potenciál sa za týmto vyhľadávačom skrýva. Čo tak použiť Google ako legendárny Napster – na vyhľadávanie a sťahovanie mp3 skladieb?

Pre Google je to maličkosť. On vyhľadávanie zvláda na jednotku, je už len na vás, čo vyhľadávate. Mnoho ľudí si na svoje web stránky a servery umiestňuje aj rôzne MP3 nahrávky, ktoré nie sú žiadnym spôsobom chránené – dokáže ich zaindexovať vyhľadávací robot Googla a tým pádom ich nájdete aj vy. Treba len vedieť ako na to.

Jeden z takýchto spôsobov sa aktuálne objavil na stránkach „Lifehacker.com“:http://www.lifehacker.com, kde sa nachádza návod ako na to:

> -inurl:(htm|html|php) intitle:“index of“ +“last modified“ +“parent directory“ +description +size +(wma|mp3) „imt smile“

Týmto však chcem upozorniť, že je len na vašu osobnú zodpovednosť, či tento spôsob vyhľadávania použijete. Uvedený príklad schválne nič nenájde, stačí však pomeniť posledný reťazec a možno sa dočkáte prekvapenia. Osobne sa však vzdávam akejkoľvek zodpovednosti za vaše uskutočnené vyhľadávania.

Odkazy:
– „Lifehacker“:http://www.lifehacker.com/software/google/turn-google-into-your-own-personal-free-napster-207672.php – Turn Google into your own personal (free) Napster
– „Marc and Angel“:http://www.marcandangel.com/2006/10/13/turn-google-into-napster-2000/ – Turn Google into Napster 2000
– „G2P“:http://g2p.org/ – Google Hacking to Locate MP3s

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Pingback: vybrali.sme.sk()

 • Tvoj odkaz na IMT smile mi nic nenajde. Musel som ist na originalnu stranku, a podla nej zadat inu kapelu :) Ale inak super :)

 • Bystro: No ved ten moj odkaz ani nic najst nema :) Precitaj si lepsie moj post :)

 • tito chlapci to objavili uz davnejsie, vyskusaj,
  hlavne v pravom menu co je pod nazvom links su dolezite.
  tu je odkaz
  http://opendir.blogspot.com/

 • sure: Ahoj, ten tvoj link uzakosi nefunguje. Co sa vsak tychto „objavov“ tyka, tak vsetky sa daju najst u johnnyho,k tory o tom uz tusim vydal aj knihu: http://johnny.ihackstuff.com (stranka mi vsak momentalne tiez nejde)