depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Prehľad udalostí za posledné dni (v mojom živote)

Asi ste si to už stihli všimnúť aj vy – v posledných týždňoch od prázdnin sa tu objavujú len články na odkaz Weekendcastu a Linky na víkend. Občas medzi ne zablúdi aj nejaký iný príspevok, ale blog nežije takým životom ako predtým. Všimol som si, že nie som sám kto blog mierne zanedbáva (týmto pozdravujem „Fastera“:http://faster.sk/blog/prazdniny-a-relax-vs-skola-a-praca, „Klokyna“:http://weblog.kincel.sk/25-po-15-dnoch.html a „PAtrika“:http://blog.patriknet.sk/2006/09/18/koniec-hibernacie/) Dovoľte mi však predložiť vám niekoľko výhovoriek? …nie.. skôr faktov prečo je tomu tak:

1. Škola
——-
[* http://depi.sk/wp-content/2006/09/einstein_s_blackboard.thumbnail.jpg <] 4. septembra som nastúpil do 3. ročníka na SPŠ Nitra, začalo sa mi nabaľovať učenie, úlohy, povinnosti a podobné školské nezmyselnosti, ktoré nás študentov len obmedzujú. Ale na druhej strane sa mi začal najzaujímavejší, ale aj najťažší ročník strednej školy. Zaujímavý je preto, lebo sa venujeme témam ako Boolova algebra, logické obvody, binárna sústava, kybernetika, robotika, programovanie procesorov a podobné dobre znejúce témy. Na druhej strane však za tým stojí aj veľa učenia, ktoré nie je vždy také záživné. 2. Práca -------- "[* http://static.flickr.com/87/252574587_dec996f0c7_t.jpg <]":http://www.flickr.com/photos/depi_sk/252574587/ Už cez prázdniny sme začali s Michalom Slančíkom a Milanom Gigelom horlivo pracovať na novej prílohe časopisov **CHIP**, **Počítač pro každého** a **Level**. "Mišo už niečo naznačoval cez leto":http://blog.slancik.net/2006/08/01/a-je-to-tu-konecne-si-ma-mozete-poriadne-ohmatat/. Ja som však zatiaľ nič neoznamoval keďže sa nerád chválim vopred niečím čo neviem ako dopadne. Pred pár dňami však už vyšlo prvé číslo do stánkov a máme už teda niečo za sebou a myslím, že sa nám to celkom vydarilo. Ide v podstate o prílohu **PC Plus**, ktorá bude každý mesiac zachytávať novinky z oblasti komunikácií, softvéru, hardvéru a pod. na Slovensku. 3. Iné povinnosti ---------------- Do tejto kategórie radím zvyšok povinností a iných záležitostí s ktorými sa stretávam. Patrí sem napríklad projekt "Weekendcast.sk":http://www.weekendcast.sk, rodina, priateľka a podobne. Blogu a blogovaniu sa však chcem naďalej venovať a rozvíjať ho. V hlave mám množstvo nápadov na jeho zlepšenie a určite ich raz aj zrealizujem, chce to však také niečo čo sa volá **čas** a nikde to neviem akosi zohnať. :-)

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Milan nebude vediet, kde mu hlava stoji :-)

 • Neviem kde som to čítal a neviem či dokonca ste to nečítali vy vo WC nejaké zásady dobrého blogu a menovali ste tam jednu zásadu: Blog by mal byť aktualizovaný v istých skoro rovnakých intervloch… no ty to tak robíš pravidelne :). No ani ja nemám veľa času na písanie na blog a ešte sa mi stala taká vec, že som si odpálil Office 2007 keď som si ho updatoval a stiahol zlý update čím som si ho totálne odkúril a ešte som si ho nepreinštaloval :). Takže nie si sám kto má málo času, ale aspoň pravidelne aktualizujes ;).

 • Dakujem, ze si ma zo zoznamu nevynechal, ba dokonca si mi pridelil akesi prve miesto :)

  Fakt, u mna je to tiez skola, praca, ine..

  Tak nam vsetkym prajem, aby sa skola zvladala priam sama, praca aby isla od ruky a blogy aby prekvitali :) Dakujem.

 • nežite preto, aby ste blogovali. blogujte preto, že máte čo povedať. radšej vo svojom feede nájdem kvalitu, ako každý tretí (štvrtý, ôsmy…) deň nejakú zhovadilosť…

 • Jan Pavlik: neboj on zvlada vsetko :)

  miro: hej hej, cital som to ja v poslednom vydani WC. Hej na druhej strane pisem s pravidelnostou, su to take zauzivane rubriky, najma linky na vikend, ktorym sa venujem tyzden co tyzden, na jednej strane su zaujimave aj pre citatela a na druhej strane si takto bookmarkujem na webe dobre clanky.

  faster: nemas zac, zoznam bolo zostaveny v poradi akom ma napadali ludia, ktorych podobne prispevky som cital, diky za spolocne priania :)

  p360t: v tomto mas pravdu, kvalita by mala napredovat pred kvantitou.

 • Viem, je to prakticky moj sused :)