depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

V IE 7 bude opravených cez 200 CSS bugov

[* http://depi.sk/wp-content/2006/08/ie7_xp_h2_rgb.thumbnail.jpg <] Programový manažér *Markus Mielke* včera na "Microsoft Internet Explorer":http://blogs.msdn.com/ie/ blogu "zverejnil vyčerpávajúci zoznam":http://blogs.msdn.com/ie/archive/2006/08/22/712830.aspx opráv súčasných CSS bugov. Celkovo urobili vyše 200 zmien, ktoré zahŕňajú opravy bugov ale aj nové featury. Tieto opravy sa však budú vzťahovať len na **stritc mode**, takže chyby budú naďalej existovať v tzv. **quirk mode**. Je to tak kvôli zachovaniu kompatibility. Na opravy bugov im bola príkladom stránka "Positioniseverything.net":http://www.positioniseverything.net/explorer.html, kde sa náchádza zoznam súčasných CSS bugov ako aj opravné **hacky**. Okrem CSS opráv bude v novom IE 7 konečne možné používať aj **transparentné PNG obrázky**, možno by sme tak čoskoro mohli pomaly zabudnúť na formát GIF, ktorý priehľadnosť podporuje, ale jeho farebný rozsah je obmedzený len na 256 farieb. Ďaľšiou zaujímavosťou bude tzv. "Web Developer Toolbar":http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=e59c3964-672d-4511-bb3e-2d5e1db91038&displaylang=en ktorý je určený hlavne pre web vývojárov. Bude ním možné validovať kód, ohraničiť tabuľky, obrázky,.. zobraziť rozmery obrázkov na stránke, prezerať a modifikovať DOM štruktúru stránok atď. Pôjde v podstate o akúsi obdobu rozšírenie "Web Developer":https://addons.mozilla.org/firefox/60/ pre Mozilla Firefox. Ďaľšie zaujímavosti ako aj reakcie vývojárov si môžete prečítať už "na spomínanom blogu":http://blogs.msdn.com/ie/archive/2006/08/22/712830.aspx. Môžem zatiaľ len predbežne konštatovať, že sa nám **možno** blýska na lepšie časy :)

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Ten developer toolbar je fakt super. Poznam ho uz dlhsie a obcas ho aj pouzijem(ie velmi nepouzivam), ale najcastejsie pouzivam web devoloper vo firefoxe.

  • Áno, blízka sa na lepšie časy. O takých 5 rokov možno bude IE7 aj rozšírený a možno sa aj bude úrovňou podobať dnešnému Firefoxu, alebo Opere. Ale kde budú potom Firefox a Opera? Tie už budú dokonalosťou samou o sebe :)

  • martin

    Hi a neni som si isty ale zbadal som ze pod IE 7 je problem s gif bannerom nebezia slajdy ukaze to len ten prvy a viac nepokracuje ,, IE je shit