depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Ako som pracovnú ponuku od Seznam.cz vymenil za tričko

„[* http://static.flickr.com/76/204140058_ba9a1ea692_m.jpg <]":http://www.flickr.com/photos/depi_sk/204140058/ Pred dvoma týždňami Ivo Lukačovič na svojom "ILblogu":http://blog.lide.cz/ilblog vyhlásil "Tretiu programátorskú hádanku":http://blog.lide.cz/ilblog/2006/07/18/316 "(pdf)":http://sweb.cz/ILblog/200605/06.04.%20-%20reflex_217x290_inzerat-rebus03.pdf, ktorú som sa tentokrát rozhodol skúsiť vyriešiť. Išlo v nej o **nájdenie trojana (backendu) v Linuxovom jadre**. Vzhľadom k tomu, že odpoveď mi bola jasná hneď po pár minútach prejdenia si krátkeho kódu rozhodol som sa, že skúsim šťastie a odošlem e-mailom správnu odpoveď. Navyše ak by som bol medzi prvými desiatimi mohol by som získať Seznamácke tričko. Odpoveď som odoslal dokonca aj 2x. Prvýkrat som ju poslal na zlú e-mailovú adresu, ktorá bola neskôr po updatnutí postu opravená na správnu. Potom nasledovalo už len čakanie na reakciu. Čím však bolo toto čakanie dlhšie tým som si bol svojou odpoveďou každým dňom menej a menej istý. Nakoniec však prišla **prvá odpoveď** na konci týždňa v nedeľu kedy mi HR manažér Seznam.cz **ponúkol prácu v Seznam.cz**, úspešných riešiteľov a šikovných ľudí si vážia a preto im radi ponúknu miesto vo svojich radoch. Ponuku som však bol viacmenej svojim momentálnym stavom (**povinnosti študenta strednej školy**) nútený odmietnuť a taktiež sa ešte na prácu v tak prestížnej firme ako je Seznam.cz určite necítim. O dva dni neskôr prišla **druhá odpoveď** a tá už bola od HR asistentky, ktorá mi oznámila, že som **bol medzi prvými desiatimi** a **vyhral som spomínané tričko**. To som už samozrejme prijal a zaslal jej potrebné údaje vrátane veľkosti trička, ktoré mi už včera dorazilo sem na Slovensko a dnes som si ho bol prevziať na pošte. Týmto sa **chcem poďakovať Seznam.cz** za ich ponuku aj súťaže takéhoto typu, osobne si myslím, že je to správny smer a **veľa mladých a šikovných ľudí má** takto **možnosť zamestnať sa** na dobrých miestach práve **vďaka svojej šikovnosti a schopnostiam**.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • adrive

  Nechcem ti brať ilúzie, ale napr. na blogu Krutá realita (resp. aj iných blogoch) bolo už čo to spomínané o tom, ako sa pracuje v Seznam.cz, o tom, že nie je všetko tak ružové ako sa z poza školskej lavice môže zdať…

 • Blog „Kruta realita“ pise nevyspely pubertalny clovek (slusne povedane), a urcite ja osobne neberiem tohto cloveka ako spolahlivy zdroj informacii.

 • Paráda, gratulujem ti ;)

 • Gratuľujem k úspešnému „zamestnaniu“ ;-).

  Apropo Adrive, blog Krutá realita píše xenofób, ktorý sa skrýva za úbohosť.

 • adrive

  Hm. Aj Hulána by som zaradil do kategórie 33 ročný teenager, to však neznamená, že informáciám, ktoré podáva sa nedá veriť. Videl som na viacerých miestach čo to popísané o Seznam.cz, teraz ich však neviem a ani nemám chuť dohľadávať… a možno to len boli xenofóbni pubertálny nespokojní zamestnanci, ktorí zo seznamu odišli.

  Heh, a kto vlastne bloguje? http://www.tyzden.com/index.php?w=art&idart=6530 ;)

  Brú noc

 • Adrive: Nepoznam autora Krutej reality, len som si rychlo prebehol 2 clanky ohladom Seznamu, ktore tam boli. Styl pisania mi fakt pripomina Hulana. Popisat sa na druhej strane mohlo vselico, netvrdim, ze je tam vyborne, ja som len vyslovil, ze je to prestizna firma, cim som myslel jej vonkajsie posobenie a poziciu na akej v Ceskej Republike stoji.

  XThom, Pjotr: Diky za gratulacie :)

 • stano

  mne poslali iba ponuku na pracu a chcel som iba tricko

 • stano: no ved u mna to bolo tiez podobne, tiez som im odpovedal, ze si vystacim aj s tym trickom :D a potom o par dni sa veru na ten mail aj ozvali (i ked to uz zrejme na tu odpoved asi vplyv nemalo, kedze som bol medzi tymi prvymi)

 • Ať už se někomu v Seznamu pracovalo dobře nebo ne, rozhodně se jedná o firmu, kde se penízky dají vydělat (a to rozhodně nadprůměrně). Co se týká toho řešení té třetí hádanky – to bych si opravdu „nedal“. Nemůžeš ho třeba trošku rozvést? Jak jsi na něj přišel (pokud si teda nekopíroval) ?

 • Petr: Hmm no „rozvest“, pozri sa na tu podmienku. Aj bez toho, aby si vedel cokolvek o Linuxovom jadre a trojanoch tak si tam musis vsimnut jednu vyraznu chybu. (pokial si uz programoval v C, C(plus plus) , PHP, Pascale… mal by si to vidiet) Tolko napovedy na dnes :)