depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Už zajtra – World Jump Day. Nemusíš uveriť, stačí vyskočiť!

Pred pár mesiacmi mnohými blogmi preletela správička o „World Jump Day (sk)“:http://www.worldjumpday.wz.cz „(en)“:http://www.worldjumpday.org/, kedy vyzývajú obyvateľov severnej pologuli poriadne si vyskočiť, čo by údajne malo **zabrániť zväčšovaniu sa ozónovej diery**, ktorá by sa naopak mala začať po tomto skoku zmenšovať.

Ako je to možné? Vedci vraj vypočítali, že ak si **600 000 000 ľudí na severnej pologuli** na pevnom podklade (asfalt, betón) **20. júla 2006 o 12:39:13** poriadne vyskočí vychýli sa Zem z pôvodnej obežnej dráhy. Tak sa zamedzí zväčšovaniu sa ozónovej diery a zmiernia sa klimatické podmienky.

Čo sa týka môjho osobného názoru tak pravdu povediac to veľmi neviem posúdiť. Neverím tomu, že pár miliónov človiečikov by dokázalo urobiť taký posun, navyše ktovie ako je to z fyzikálneho hľadiska, musel by to posúdiť skôr nejaký fyzik, ktorý sa takýmito záležitosťami zaoberá.

Na koniec však musím dodať motto World Jump Day: **nemusíš uveriť … stačí vyskočiť! Je to malý skok pre človeka, ale veľký skok pre ľudstvo!**

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • dude you have exactly the same pants and shoes that I have. cheers!

  • ji

    madphysics.com/ask/jump/