depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Odpovede na Experts-exchange.com zadarmo – vďaka Google

Pri vyhľadávaní informácií cez Google ste sa mohli stretnúť s nájdenými výsledkami, ktoré smerovali na stránky www.experts-exchange.com, nadpis témy vo fóre na týchto stránkach často zodpovedá práve vášmu problému, preto každý kto túto stránku nepozná, kliká automaticky na **View Solution**. Po kliknutí však zistuje, že je nutné zakúpiť si Premium account, ktoré stoji takmer **$100 na rok**.

Istý chlapík však prišiel na spôsob ako si prečítať odpovede na otázky aj bez nutnosti zakúpenia konta, či dokonca bez registrácie. Celý trik spočíva v Google Cache. Dajme tomu, že máme problém s inštaláciou webservra na náš localhost na MS Windows. Dáme teda vyhľadať frázu: **how to install apache webserver on Windows**. Pri zadaní tohto reťazca bude Google hľadať odpovede na celom internete. Preto naše hľadanie zúžime len na server experts-exchange.com a to pridaním: **site:experts-exchange.com** za náš reťazec. Konečný tvar reťazca bude teda **how to install apache webserver on Windows site:experts-exchange.com**.

Keď však klikneme na niektorí z nájdených záznamov budeme žiadaní o spomínanú registráciu. Preto sa **vrátime naspäť** na stránku s nájdenými výsledkami a klikneme na odkaz **V pamäti** resp. **Cached**. Teraz by sa nám mala stránka zobraziť aj s odpoveďami na náš problém.

Jednoduché však? Pri prezeraní niektorých odpovedí som si však nie celkom istý, či by sa naozaj oplatilo si túto službu zaplatiť. Odpovede na tomto fóre sa ničím nelíšia od odpovedí na bezplatných fórach. Oveľa jednoduchšie by bolo sa túto otázku spýtať na niektorom obľúbenom fóre, resp. na niektorom z IRC kanálov.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • jalso

  :) dobry navod ako obist stranky, ktore pouzivaju cloaking (robotov pustia do platenych sekcii,surfera nie) hehe. tak im treba

 • syntax_error

  mozna ze by se to dalo obelstit jeste pohodlneji – zmenou identifikace prohlizece. pokud si nehlidaji veci jako IP, ale jen user-agent, mame z velke casti vyhrano.
  a je urcite zajimave brouzdat nikoliv s Firefoxem/Operou, ale s Googlebotem… :-)

 • rony

  to uz zrovna mozes spravit most, ktory toto vsetko urobi za teba online :) tak ako su anonymizery, moze existovat takato sluzba.

  na tento web som tiez pri hladani odpovedi narazil a pravdu povediac, ked najdem stranku, kde je popisany problem a za zobrazenie riesenia chcu platit, tak zrovna ich moze google vyradit s indexu az do doby, ked mi este pred kliknutim oznamia, ze su komercnou sluzbou :)