depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Dedinské hody: Dolné Obdokovce

Pred týždňom som spomínal, že sme s Marikou boli na hodoch u babky v Čechynciach a po týždni v nedeľu sme sa zúčastnili hodov aj u druhej babky v Dolných Obdokovciach. Musím však ešte pripomenúť, že strýko v Obdokovciach ma veľmi prekvapil, že vraj si čítal môj predošlý spot o hodoch a dal ho vytlačiť a prečítať celej rodine a vraj sa na mňa pripravili. Predpokladám, že tento post bude tiež čítať a preto ho budem musiet spomínať len v dobrom svetle. :o) No, ale teraz už vážne.

Na tieto hody sme išli až popoludní a do Obdokoviec sme dorazili okolo štvrtej. Babka nás ihneď posadila pri stôl a museli sme sa povinne najesť, inak by sa hnevali :) Po krátkej (večeri?) sme sa už vybrali hneď do dediny na kolotoče za sesternicami a bratrancom, ktorí boli už nedočkaví a odišli medzitým ako sme jedli.

Musím priznať, že kolotočiarsky výber bol v Obodokvciach väčší, asi najmä preto, že tu boli 2 tábory kolotočiarov. Viete si to teda predstaviť – do ucha vám naraz hučali 2 rôzne pesničky a ešte k tomu boli menšie nejasnosti s lístkami – teta kúpila lístky v jednom tábore a neplatili v druhom (i keď boli takmer úplne rovnaké), našťastie kolotočiari boli seriózny a keď som im povedal, že sme ich kúpili omylom, lebo sme si mysleli, že platia všade tak mi bez problémov vrátili peniaze.

Nás s Marikou však zaujali najviac 2 kolotoče, ktoré sme my ako dvaja blázni jednoducho museli vyskúšať – Break Dance a Galaxy 3000. Myslím, že Break Dance pozná každý, sú to tie klasické šálky, ktoré sa točia okolo vlastnej osi a „miska“ pod nimi sa točí tiež okolo vlastnej osi. Na tento kolotoč sme si sadli až v neskorých hodinách, keď sme na ňom boli len sami dvaja a kolotočiar nám to pekne ukázal, keď našu šálku púšťal vkuse naplno. Viete si iste predstaviť ako sme sa cítili potom – stabilita státia na zemi, nula bodov.

Galaxy 3000 je zas niečo na spôsob práčky, kde na vás pôsobí veľká odstredivá sila a vy ste len pricapený k sedačke a neviete pohnúť rukami ani hlavou. Už viem ako sa cíti prádlo v práčke. Ešte musím spomenúť jednu „hru“, keď istý chlapík mal na stole 9 krabičiek a úlohou bolo ich 3 hodmi úplne zhodiť zo stola. Táto sranda stála 20 korún a len málokomu sa to podarilo. Vyhrať sa dali plyšový zajačiakovia alebo fľaša vína. Dosť ma zarazilo keď malý chlapec zhodil všetky krabičky a vybral si fľašu červeného vína. Ktovie ako potom dopadol :)

Tieto hody hodnotím celkom kladne. Dosť veľkú váhu v tomto hodnotení asi majú kolotoče, ktoré znova prebudili vo mne dieťa a mohol som na nich zažiť opäť to napätie a skúsiť na vlastnej koži tie neobvyklé pocity. Práve preto obľubujem neštandardné a „akčné“ typy kolotočov. Na druhej strane som si však nie som celkom istý niektorými obchodníkmi, najmä tým pánom, ktorý s kľudným svedomím dal fľašu vína maloletému chlapcovi.

Zvyšok si už utvorte sami z fotografií, ktoré vám opäť ponúkam v mojom Flickr fotoalbume.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Strejda

    Cau Erik, super clanok, super fotky!

    Pzdravuj!

  • Jasne, dakujem! :)

  • ahoj Erik teraz sa asi cudujes kto ti to pise vies moji chlapci ma pustili k internetu tak som si ta tu nasla a ako pozeram si velmi sikovny chalan mas to asi po ocinovy takze pis dalej je to super . A ked pojdete okolo tak sa stavte pozdravujem ocina a Tomiho rodinka Fintorova ahoj.

  • **Adrika:** Dakujem, aj my pozdravujeme vas ;-) Prajeme pekne Vianoce.