depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Dedinské hody: Čechynce

Včera sme sa s priateľkou Marikou a mojou rodinkou vybrali na hody k mojej babke do dedinky Čechynce. Zúčastnili sme sa „veľkej hodovej omše“ na ktorú sme trocha meškali a stáli sme až takmer pri bráne kostola. Kostol bol plný a polovica dediny, teda prevažne mladých ľudí postávalo vonku pred kostolom.

Po omši nasledoval slávnostný obed u babky a po ňom nás chlapov čakala poobedná siesta, kedy sme si všetci štyria chlapi (dedko, otec, brat a ja) dobre pospali. Po dobrom spánku nás s Marikou napadlo ísť sa pozrieť do vinohradu, kde ešte ona nebola a chcela, aby som jej to tam poukazoval. Cestou z vinohradu sme sa zastavili ešte pri našej veľkej (tuším 1.5 hektárovej) „záhrade“ a nazbierali sme za dve tesco tašky čerešní, ktoré si počas tohto týždňa budem vychutnávať :)

Po oddýchnutí a ako brat povedal „predvečery“ sme sa vybrali do dediny na miesto, kde boli kolotoče. Mariku som nahovoril na reťazový na ktorý sa jej veľmi nechcelo, nakoniec sa mi ju však podarilo prehovoriť. Skúsili sme ešte aj Twistera na ktorom sme to poriadne roztočili a to som veru nemal robiť, pretože zvyšok večera sa mi točila hlava a nemal som už na nič iné chuť. Našťastie mi to už prešlo a dnes mi je oveľa lepšie.

Celkovo sa mi tieto hody páčili. Ešte sa na jedných zúčastníme o týždeň – v Dolných Obdokovciach u druhej babky. Už sa tešíme :)

Fotografie z hodov v Čechynciach nájdete v mojom Flickr fotoalbume.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia