depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Ako som pretlačil článok na titulku Digg.com

Tento týždeň som pridal na „Digg.com“:http://www.digg.com „môj“ prvý článok. (pre tých čo nepoznajú Digg.com odporúčam môj článok „Fenomén zvaný social bookmarking, alebo čo je to Digg.com“:http://depi.sk/2006/06/06/fenomen-zvany-social-bookmarking-alebo-co-je-to-diggcom/) článok som sem pridal viacmenej len pokusne, zapáčil sa mi a tak som myslel, že by mohol zaujať aj ostatných, najmä programátorov. Jednalo sa konkrétne o článok s názvom „10 tips on writing reusable code“:http://hoskinator.blogspot.com/2006/06/10-tips-on-writing-reusable-code.html.

Postup bol teda jednoduchý. Prihlásil som sa na Digg.com a tento článok som pridal do kategórie **programming**, keďže ponúkal tipy pre písanie tzv. **reusable code** – kódu, ktorý sa dá znovu použiť. Takýto kód teda nie je zaškatuľkovaný a určený len na jedno použitie, na jednu konkrétnu aplikáciu, alebo niekoľko navzájom závislých kúskov kódu.

Tento článok sa pravdepodobne v priebehu asi 2 dní pretlačil aj na titulnú stránku Digg.com. Bohužiaľ som nebol toho svedkom pretože som tomu nevenoval vôbec žiadnu pozornosť, keďže som veľmi neveril tomu, že by sa tento článok mohol stať až takým populárnym. Podľa údajov v mojom profile sa však tento článok údajne na titulke objavil a aktuálne **získal vyše 1040 diggov** a **okomentovalo ho vyše 45 ľudí**.

A teraz otázka pre používateľov Digg.com. **Aké sú vaše výsledky?** Podarilo sa vám už nejaký článok presadiť? A ak hej aké boli vaše úspechy? Možno sa medzi vami nájde aj niekto „lepší“, keďže toto je zatiaľ moja prvá skúsenosť a videl som už aj články, ktoré mali okolo 2000 diggov.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Když jsem poprvé četl titulek, myslel jsem si, žes protlačil nějaký svůj neanglický článek na titulku diggu :)))

  Já s tím zkušenosti nemám, páč nemám ani účet na diggu, já jsem jen takový uživatel, že si občas zajdu na titulku pro nějaké zajímavé odkazy.

 • „10 tipov na…“ zvykne mat vzdy uspech :-)

 • Petr: Hehe mozno to tak vyznie, ale to by som dal titulku skor v zneni: Ako som pretlacil **moj** clanok na titulku Digg.com :)

  sloper: jj na taketo clanky sa chytam aj ja, mozno aj prave tym si ma ziskal na svoju stranu

 • Ja som tiež, podobne ako Petr bolo šokovaný, keď som videl nadpis. V prvých sekundách som si myslel, že tvoj slovenský článok sa dostal na titulku digg.com :)

  Názvy sa číslami majú zvyčajne úspech, samozrejme za názvom musí stať aj kvalitný článok. 2000 diggov je dosť, ale boli už aj 8 tisícovky http://digg.com/topstories/thisyear

 • Pingback: asdf.sk()

 • MK

  1150 na prvy pokus