depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Majstrovstvá sveta vo futbale v Google u mňa bodujú

Priznám sa, že post „Sledujte majstrovstvá sveta vo futbale priamo vo Firefoxe“:http://depi.sk/2006/06/19/sledujte-majstrovstva-sveta-vo-futbale-priamo-vo-firefoxe/ som napísal aj tak trocha **zámerne**. Chcel som zistiť ako sa môj blog umiestni na tieto kľúčové slová **vo vyhľadávačoch**. Zároveň ma zaujímala aj popularita tohto slovného spojenia v týchto dňoch.

Keďže Google je mojím pravidelným návštevníkom a jeho indexovací robot sa u mňa zastaví každý deň, netrvalo dlho a už po 2 dňoch sa mi začali z Googla sypať návštevy. Pri vyhľadaní kľúčových slov **“majstrovstvá sveta vo futbale“:http://www.google.sk/search?q=majstrovstv%C3%A1+sveta+futbale&btnG=H%C4%BEada%C5%A5** sa môj blog pohybuje okolo 3. miesta (záleží od viacerých faktorov, datacentrum, lokalita atď)

Tieto kľúčové slová teda zabrali a ešte pár dní zrejme budem prijímať **futbalových fanúšikov** na moje stránky :) Zatiaľ to vyzerá tak, že približne **každý piaty návštevník** ku mne prišiel cez Google práve na toto slovné spojenie.

Ak ste na tieto stránky natrafili aj vy práve cez tento výraz tak vás tu **vítam** a ak ste náhodou používateľom prehliadača Opera tak mám aj pre vás jedno rozšírenie (widget) s názvom **Goal 06**, ktoré si môžete „stiahnuť tu“:http://widgets.opera.com/widget/4184. Dokáže taktiež zobrazovať výsledky zápasov, aktuálne spravodajstvo z majstrovstiev sveta a taktiež ponúka aj diskusné fórum pre fanúšikov futbalu, či prehľadné tabulky zápasov. Pre spestrenie sú tu aj tzv. fan photos alebo videos, ktoré vyhľadáva na Flickr.com a YouTube.com. Ak ste teda *Operák* a fanúšik futbalu odporúčam tento widget minimálne vyskúšať.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia