depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Čo sa chystá: Google GBuy!

Podľa denníka „TheInquirer.net“:http://www.theinquirer.net chystá Google spustenie služby **GBuy**, ktorá by sa onedlho mala stať našou novou virtuálnou peňaženkou, ktorou bude možné uskutočňovať online transakcie. Podobne ako to dnes ide cez svetoznámy „PayPal“:http://www.paypal.com, ktorý preslávil najmä aukčný server „eBay“:http://www.ebay.com, ktorému PayPal dnes patrí.

> *Je to opäť malý krôčik pre Google na svojej ceste stať sa svetovou dominantou,*

spomína TheInquirer.net.

O tom, že Google pripravuje službu pre online transakcie sa hovorilo už dávnejšie. Vždy to však boli len dohady a nevedelo sa kedy sa tak stane. Dnes to však už vyzerá reálne a dokonca sú už známe aj predpokladané dátumy spustenia služby. Podľa niektorých informácií je **spustenie GBuy naplánované na 28. júna, iný zas tvrdia, že to bude 25. júna**.

Taktiež sa hovorí, že počas beta prevádzky Google nebude za túto službu účtovať žiadne poplatky, avšak počas ostrej prevádzky by mal byť poplatok už 1.5% – 2.0%.

Vašou virtuálnou GBuy peňaženkou budete môcť nakupovať na Google Base, Google Store a taktiež týmto účtom bude možné platiť za služby ako Google Adwords, Google Video a Google Earth.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia