depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Kráľ zomrel, nech žije kráľ – SK Tracker

[* http://depi.sk/wp-content/2006/06/sktracker.jpg <] Keďže som tu včera trochu načrtol "tému ohľadom bittorrent trackerov":http://depi.sk/2006/05/31/bittorrent-tracker-thepiratebayorg-je-off/ chcel by som dnes na na ňu ešte nadviazať. Možno málokto totiž vie, že medzi gigantickými svetovými trackermi ako je Torrent Spy alebo The Pirate Bay si nájdu svoje miesto aj malé lokálne "trackeríky", ktoré vznikajú dokonca už aj v našich končinách. Dnes napríklad vznikol nový tracker s príznačným názvom "SK Tracker":http://www.sktracker.biz/. Jedná sa o tracker ku ktorému je prístup viazaný registráciou. To znamená, že bez registrácie si žiadny torrent súbor nestiahnete. Registrácia však bude dostupná len po dobu, kým počet registrovaných užívateľov **nepresiahne 900**. Užívatelia zo Slovenska aj z Čiech však **pribúdajú obrovskou rýchlosťou**, za hodinu sa tu zaregistrovalo cez 200 ľudí a tak je možné, že registrácie budú uzavreté už v najbližších hodinách. Potom bude možná len registrácia na pozvánky. Slovenské trackery však (bohužiaľ?) majú kratšiu životnosť ako tie zahraničné. Častým problémom býva padnutie databáz, zablokovanie servera kvôli veľkej záťaži a málo financií na lepší webhosting a taktiež aj málo skúseností na prevoz trackerov. Taký tracker si nie je žiadny problém nahodiť, je dostupných veľa Open-source trackerov naprogramovaných v PHP, stačí sa porozhliadať napríklad na "SourceForge.net":http://www.sourceforge.net. Práve preto sa k takýmto scriptom dostane veľa neznalých užívateľov, ktorí nemajú potrebné skúsenosti na prevádzku serverov takéhoto druhu. Následkom je potom rýchly úpadok takéhoto trackera. Ako dlho sa dokáže na scéne udržať SK Tracker ukáže čas.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
  • Pingback: Anonym()

  • toto je iba rýpanie – oprav a vymaž – povie sa „Kráľ zomrel, nech žije kráľ“, ináč to nedáva zmysel…. (slovosledom upriamiš významovo pozornosť na to, že nehovoríme o dvoch tých istých kráľoch)

  • Tomino no je to fixnute, diky :)

  • t3rb1

    no, uz je neskoro sa registrovat

  • ale 301 si zabudol dat. a co my uzivatelia prichadzajuci cez weblogy.sk napr? vidime iba 404 not found a znechuteni odchadzame…

  • pustam si svoj tracker , ktory dufam si vsimne aspon zo 10 ludi
    skuste adresu http://tracker.ncore.sk