depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Weekendcast 06

Dnes opäť dobre naladení a v plnej zostave troch blogerov Erika Gyepesa, „Braňa Ráca“:http://blogdon.net a „Ondru Torala“:http://www.ondratoral.com si znova môžete vypočuť novinky zo sveta IT za uplynulý týždeň. Spomenieme malú kauzu okolo vyhľadávača Google, v diskusii si povieme niečo o internetových pirátoch zo Švédska, Ondro nám porozpráva novinky zo sveta Apple a my s Braňom budeme odpovedať na vaše komentáre k „Weekendcastu 05“:http://depi.sk/2006/04/15/weekendcast-05-easter-epizode/.

[audio:http://depi.sk/wp-content/2006/04/weekendcast06.mp3]

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Mno tak som si zapol WC 06 :D a popri jeho počúvaní píšem aj tento komentár. Ale poďme hneď k mojim postrehom a pripomienkam.

  1. Blogdon sa v svojej časti výrazne zlepšil. Konečne hovorí dynamicky a už ani tak často neprehĺta slová.

  2. Erik, ty si bol tiež super, ale stále mi tam niečo chýba. Ale v každom prípade stále napreduješ a to sa mi páči!

  3. Ten hudobný podmaz je opäť hlasný, najmä to bolo počuť pri Ondrovi. Ondra predviedol opäť slušný výkon, kazil to len ten hlasný podmaz.

  4. V diskusii sa Blogdon ešte stále zakoktáva, ale je to lepšie ako minulé časti. Inak bola diskusia fajn, ale chce to bitku :D Najma Vas musim pochvalit za dlzku diskusie, lebo nebola ani kratka a ani dlha.

  Aj ja som zvedavy na toho posluchaca zo Svedska! :D

  5. Stale trvam na tom, ze tie uvodne predstavenia (listaren a ine nazvy rubrik) by mala nahovorit nejaka zena alebo Ondra, ten ma celkom zaujimavy hlas na to!

  6. Listaren je inak fajn! Strasne sa mi to paci. A vidite Scorpiovi sa to podarilo, rozoberali ste ho vo WC :D

  To je asi cele, takze tesim sa na dalsie pokracovanie a dufam, ze moje predosle pripomienky tiez zapracujete!

 • Vyborné, dakujem za prijemnych 11 minut! Zatial najlepsi Weekendcast! Uz sa tesim na dalsi :)

 • Vdaka za komentar Miso. Scorpia sme rozoberali po zasluhe :D

 • bolo to v poho…

 • fajn, akurát ja sa nevolám pé-tri-šesť-nula-té ale p360t [pežot] ;)

 • Áno, táto epizóda patrila doposiaľ medzi najvydarenejšie, i keď svojimi nedostatkami sa stále nepodobá onej tvorbe profesionálnych rádií ;) Ale nie, ste ozaj skvelí. Aspoň vidíte a viete, kde sa máte zlepšovať. Čo by to už len bolo bez komentujúcich, nie? :)

  Spomínate, že Švédsko je krajinou počítačových pirátov. Ono ňou je vlastne aj Slovensko, no tu to je verejným tajomstvom, príliš sa o tom nehovorí a BSA sa snaží proti tomu bojovať. Nedá sa im nič zazlievať, no som rád, že ešte stále sme nedospeli do štádia, že už aj sused suseda začína masovo udávať. To by takmer všetci sedeli v base alebo splácali státisícové pokuty. Zvyšok by si veselo oral polia ďalej a vychvaľoval si, že ešte šťastie, že sa na tie internety nedal :)

  Stojíme vlastne v bludnom kruhu. Softvéroví vývojári nemôžu znížiť ceny svojich produktov, pretože miera kúpyschopnosti (a kúpyochotnosti) obyvateľstva je pomerne malá. A pokiaľ ľudia nezačnú kupovať softvér legálne, logicky nemôže nastupovať znižovanie cien následkom návratnosti investícií. Na druhej strane zase užívatelia nebudú sa hrnúť do kúpy softvérových produktov, pokiaľ nebudú cenovo prístupné. Aby sme sa z takejto patovej situácie vymanili je potrebný ústup jednej strany. No.. ale ktorá to bude? Alebo musí do tohto kruhu vstúpiť ďalšia strana a vytvoriť z neho stabilný trojuholník?

 • Aaa.. tiež som za ten ženský hlas v éteri :)

  Hmm… čo tak spraviť konkurz na upútavničku (skomolenina meteorologickej rosničky – nevšímať si :)) do Weekendcastu? ;)

 • Asi najpružnejší WC aký som počul. (NEBERTE TO DO WC KOMENTARE!! :D) Len Ondra ma asi najslabšie nastavený mic… No a ta diskusia bola v pohode. A páči sa mi, že Erik uviedol novinky o ktorých som sám ani nevedel a nevidel som ich na žiadom SK blogu.

  Už to ide správnou cestou… no a k tomu poslednemu… hehe…:D

 • Vidite hlas ludu: CHCEME ZENSKU UVADZACKU! :D

 • Uha no halsy za zenu silneju tak stym treba niečo spraviť. Posnažíme sa.