depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Ako sme si dnes opekali so skupinou Zoči voči

Dražovský kostolík, ilustračné foto

Dnešný deň vyzeral byť z rána klasický piatok. Päť hodín si presedím v škole, potom s Marikou (priateľka) poroznášame noviny a dovtedy bude už aj večer a pôjdem domov. Zjednodušene totiž takto vyzerajú naše spoločné piatky – sú pracovné. Marike však počas roznášania prišla SMSka v štýle: Ahoj, neprídete dnes na mega opekačku pri kostolík, príde veľa ľudí, budú aj gitary, bude sranda. SMSka to veľmi zaujímavá a ponuka lákavá, kto by odolal všakže? Tak sme sa dnes nečakane vybrali na prvú tohtoročnú opekačku pod holým nebom v prírode.

Keďže to bolo všetko nečakané a bolo už len pár minút pred zatvorením všetkých potravín v dedine, museli sme si pohnúť a kúpiť aspoň nejaké tie špekačky alebo párky, čo by sme si opiekli. Veľké šťastie sme však nemali, kúpili sme posledný pár špekačiek a doma sme zistili, že aj tie sú už nejaké zelené. Na šťastie sme však kúpili ešte jeden pár nejakých dietnych párkov a zobrali Veľkonočnú klobásku z mrazničky, aspoň niečo keď už nič. :o)

Potom to už bola pohodička, dnes bolo výnimočne pekné počasie. Slniečko svietilo, zima nebola, nebo bolo pekné modré (večer už čierne :) ). Samá nádhera. Opekačka sa konala pri Dražovskom kostolíku, čo je kúsok od Nitry, tí ktorí bývate v inej časti Slovenska, stačí keď sa pozriete na 50-korunáčku zo zadnej strany, áno to je ten kostolík, kde sa daná akcia konala.

Prišlo asi 20-30 ľudí, ktorých zabával líder nádejnej punk-rockovej kapely Zoči voči – Miško Žitňanský spolu so Samčom Jančom :) O muziku a zábavu bolo teda postarané. Atmoška bola skvelá. Dobre sme sa začmudili, zašpinili, ale stálo to za to, pravá dedinská opekačka so skvelou partiou :)

Ďakujeme chlapci, ja ľutujem len jednu vec. A to, že som si nezobral zo sebou fotoaparát a nemohol vám celú atmosféru priblížiť, ale snáď nabudúce, leto je ešte pred nami a verím, že sa na podobných akciách ešte spolu stretneme.

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia