depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

S IE majú problémy aj webdesigneri z Microsoftu

Každý kto už navrhoval design stránok pomocou CSS a snažil sa optimalizovať svoju stránku pre väčšinu najpoužívanejších prehliadačov, sa už určite stretol s nesprávnym implementovaním CSS v prehliadačoch Internet Explorer. Veru tak, veľký Microsoft robí aj veľké chyby. Jednou z chýb prehliadača je nesprávna implementácia tzv. BOX modelu, ktorý robí nemálo designerom starosti. Tí totiž musia pre aspoň približne rovnaké zobrazenie stránky v každom prehliadači používať tzv. CSS hacky.

Zaujímavým objavom je však samotný CSS kód na stránkach Microsoftu v ktorom sa takéto hacky samozrejme tiež nachádzajú. Nič zvláštne by na tom nebolo, keby v „tomto CSS kóde“:http://connect.microsoft.com/Styles/GeneralStyles.css nebola trieda, ktorá sa volá: **.StupidIEMarginHack** alebo **.StupidIEWidthHack** :)

Čo vy na to? Vidieť, že aj zamestnanci v Microsofte sú len ľudia a aj ich to asi dosť poriadne štve. Nebolo by od veci, keby už vydajú poriadny browser (IE7?), ktorý by bol schopný generovať stránky podľa aktuálnych W3C štandardov a ulahčiť tak prácu niekoľkým tisícom ľudí na svete.

**UPDATE:** Triedy sú už zmenené na **.HtmlRightMargin** a **.HtmlWidth**

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia