depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

depi.sk a blogdon.net predstavujú Weekendcast!

Presne pred týždňom pri spúšťaní môjho blogu som vám prisľúbil jedno prekvapenie, ktorým by som chcel aj s mojim kolegom blogerom „Braňom Rácom“:http://www.blogdon.net priniesť na slovenský internet niečo nové. Tým niečím novým je „podcast“:http://sk.wikipedia.org/wiki/Podcasting, ktorý sa zatiaľ na Slovensku až na pár výnimiek veľmi neuchytil. Zatiaľ jedinými slovenskími podcastermi sú práve Braňo Rác a nemenej známy „Tomáš Ulej“:http://www.niemand.sk/podcast/, ktorý sa vo svojom podcaste venuje slovenskej literatúre.

Od dnešného dňa sa budete môcť stretávať s podcastom aj na mojom blogu. Dnes sme nahrali a publikovali prvú pilotnú verziu nášho **Weekendcast**u – kde budeme každý víkend hovoriť o IT novinkách za uplynulý týždeň. Nájsť ho môžete priamo tu na depi.sk (RSS feed na podcast by mal fungovať) alebo taktiež aj na „blogdon.net“:http://blogdon.net.

> Je to vôbec prvý slovenský podcast projekt, kedy sa spojili dvaja blogeri a za pomoci voľne dostupných technológií dali do kopy svoj prvý spoločný podcast.

Snáď sa nás nezľaknete a radi si nás vypočujete. Pamätajte, že je to naša prvá pilotná verzia, preto sa to nedá porovnávať s profi podcastermi zo západu, kde tento trend už beží nejaký ten piatok.

Podcast si môžete vypočuť aj priamo tu cez tento player:

[audio:http://www.depi.sk/wp-content/2006/03/weekendcast01.mp3]

P.S. Radi privítame vaše komentáre a názory na náš Weekendcast :)

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia
 • Fiiha, drzim vam palce, aby ste vydrzali, a aby ste sa stale zlepsovali a zlepsovali!! (zlepsit intonaciu atd…) :) Dufam ze casom prinesiete aj nejake interview so zaujimavymi ludmi z oblasti slovenskeho (ceskeho) webdesignu, alebo nieco na tento sposob: http://ajaxian.com/archives/audible-ajax-16-march-state-of-ajax alebo http://37signals.com/svn/archives2/podcasts_from_the_the_future_of_web_apps_conference.php

 • No pokúsime sa hádam aj o dáke to interview, keď sa trocha zlepŚíme. Je to určite dobrý nápad.

 • Určite by si toto vydanie zaslúžilo starostlivé uchovanie, pretože raz to môže byť veľmi cenný archívny kúsok ;)

  Ináč, ako som to počúval tak sa tam, celkom samozrejme, objavili rôzne brepty, ktoré by mohli byť aj vystrihnuté. Možno by ste mohli skúsiť aj niečo také ako postprodukciu, či napr. nahrávanie skečov a následné poskladanie vydania… ale to vám už do toho príliš kecám ;)

  Tak len držím palce a teším sa o týždeň!

 • Drzim ti palce a samozrejme aj branovi. Nech Vam to vydrzi.

 • komentar k tomu co by sa mohlo vylepsit je na blogdon.net…
  ale pacilo sa mi to ako prvy prispevok

 • XThom postprodukci a podľa mojho skromného názoru uberá na autenticite. To saradSéj zlepśím v moderovaní.

 • Dakujeme vam vsetkym za komentare, ktore samozrejme este stale privitame, budeme sa snazit byt lepsi, este len zaciname a prakticky sa nemame od koho ucit kedze u nas podcast nie je rozsireny, mozeme si len privonat zahranicnym podcasterom :)

 • shpilman

  Jeg hilser til klovnen. Jeg liker klovner veldig godt! Jeg har v