depi.sk – svet očami Erika Gyepesa

Dražiť na aukciách sa oplatí

Do dnešného dňa som veľmi aukciám neveril. Myslel som si, že sa na nich väčšinou draží len starý a poškodený tovar, ktorého sa chce majiteľ len zbaviť. Ono je to v podstate väčšinou aj pravda, ale nie každý poškodený tovar musí byť úplne nepoužiteľný.

Včera večer sme s otcom vydražili „tohto krásavca“:http://depi.sk/wp-content/2006/03/compaq-9500.jpg – 19″ CRT monitor Compaq za neuveriteľných 620,- Sk. Háčik bol však v tom, že tento monitor bol závadný – vraj zobrazuje čierny pás pozdľž ľavej strany obrazovky. O tejto závade sme však vedeli a kúpili sme ho zámerne, keďže otec je elektrikár – technik a už vopred vedel, že by opravu mal ľahko zvládnuť. Moje pocity však boli troška skeptické, ale veď čo už prinajhoršom ho znova predáme.

Monitor bol dnes vyzdvinúť v Bratislave a popoludní sme sa už doňho pustili a vyskúšali – naozaj zobrazoval nepekný čierny pás. Takže nasledovalo rozoberanie. Otec len troška pomikal kontaktami a čo nevidím monitor fungoval. Je to neuveriteľné, ale nebol potrebný žiadny iný zásah a monitor funguje. Zatiaľ ho testujeme a funguje bezchybne.
> Preto môžem po dnešku povedať, že dražiť sa na aukciách skutočne oplatí, ako pre dražiteľa tak aj pre kupujúceho. Kupujúci môže lacno kúpiť užitočné veci a naopak dražiteľ sa zas môže ľahko „zbaviť“ prebytočných vecí.

Slovenské aukčné portály:
– „OneTwoSold.sk“:http://www.onetwosold.sk – asi najpopulárnejší aukčný server na Slovensku
– „Aukcie.sk“:http://www.aukcie.sk – druhý najväčší, je tu však oveľa menej tovaru

Prihlás sa na odber zaujímavých informácií e-mailom

* povinné polia